Drap

Znáte dějiny 20 století ?

http://zena.cen­trum.cz/deti/gra­fika/2012/02/2­7/velky-test-ze-svetovych-dejin-20-stoleti/
Doplňuji:
Nikdo si neudělá test ?

Nejlepší odpověď
annas

Dělala jsem, ale zístra zkusím znova. Při světle jsem špatně rozlišovala data. Došla jsem jen do poloviny, dotud šlo.
Doplňuji:
U některé odpovědi jsem si nebyla jistá, odhadla jsem. Některé otázky byly lehké, u jiných jsem musela víc přemýšlet. 22 správných odpovědí.

Další odpovědi
led

Dejiny XX.storočia poznám, ale ktorú verziu myslíte? Skutočné, alebo propagované?
Test som si urobila.
Doplňuji:
Ad jami155,
po skončení vojny v Európe SSSR vypovedal vojnu Japonsku a spolu s USA pokračovali v o vojne proti Japonsku až do zvrhnutia Atomových bômb v Hirošime a Nagasaki a následnej kapitulácie Japonska.

hanulka11

já si ho dělala ,ale nechlubím se
dobrý mám si doplnit znalosti po chvilkách …dějepis nikdy nebyl mým šálkem kávy měla jsem 15/25

anonym

No nic moc,ne test,já!To jsem si myslela,že vím kdy skončila druhá světová!Díky za odkaz.
Doplňuji:
To mi nedošlo hned,vidíš,jak jsem sledovala film Pearl Harbor.

anonym

Docela zajímavý testík, leč jako většina z dámských webů, má pár historických a věcných nepřesností. Např. Stalingradská bitva byla obléhací a ne tanková (i když samozřejmě za účasti tanků), jenže poslední tanky zasáhly do bojů v 19. prosince a nikoliv až v únoru.
viz věcný odkaz níže:
Dále pražské jaro 68 si nevyžádlo okupaci, ale proti naší vůli spíše vyvrcholilo.
Jinak už mám mezery – 22/25.
P.S. (ad annas, už je světlo, tak jak je to s tebou po včerejší pauze?)

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Bit­va_o_Stalingrad

pokazdejinak

nic moc, ale klidně to sem napíšu – 19/25 měla jsem chyby hlavně v těch faktických – kdo byl kdy jaký prezident…
dějepis mě bavil, ale brali jsme ho ve škole „od začátku“ takže na ty nejaktuálnější události zbývalo vždycky málo času… nevím, snad už to teď ve školách probírají líp, ale já byla v 8. třídě v r.1989/90, takže se nám paní učitelka snažila spíš napravit ten celkový socialistický náhled na dějiny a před maturitou už taky na 20. století téměř nedošlo…