quentos

Znáte a používáte ajurvédskou černou sůl?

Dlouho jsem hledal alternativu k „bílému jedu“… tahle sůl vulkanického původu u mě doma už nějakou dobu frčí, dokonce prý dokáže být i zdraví prospěšná. Znáte ji, používáte ji? Jaké jsou vaše zkušenosti, názory na ni? Díky.

zjentek: už ji taky používám ňákej pátek a ještě se mi to nestalo :{)>

Nejlepší odpověď
da ny

Zkušenosti s ajurvédskou černou solí nemám žádné.
Kolegyně zkoušela opakovaně ajurvédskou kosmetiku. Poté, co jí opakovaně po šamponech „slezly“ v chumáčích vlasy a po krému zflekatěla…
Během ochutnávek netradičních ajurvédských cukrovinek (vánoční) jsem byla vždy chutí mile překvapená. Nikdy jsem recepty nevyzkoušela (máme své tradiční oblíbené druhy cukroví s bílým jedem).
Dceru po ochutnávce výrobku s karobem před několika lety odvezla v Praze RZ na ARO s alergickou reakcí.
Cítím k ajurvédským postupům a výrobkům v našich končinách spíše nedůvěru a despekt.

Další odpovědi
briketka10

Solím obyčejnou solí, občas koupím bylinkovou a
mořskou v papírovém kulatém obalu.

Moje kamarádka zkouší všechno nové : kávu, čaj,
ale taky tu „její“ zdravou kávu nepiju. Všechno, vše
Ajurvédský a bude ze všech nejzdravější.

Karob mám ráda a fleky mi nedělá i když pleť mám
velmi citlivou a suchou asi, jak komu.
Neobsahuje lepek a proto ho můžu jíst, kolik hrdlo ráčí.

štamgast

To musí být drahej špás. Mně stačí klasická sůl s jódem nebo mořská sůl.

zjentek

černá sůl jako alternativa soli? Tak to čumím jako puk. Vona černá sůl je totiž „sirná sůl“ a krom vůně a chuti po sirovodíku se z množství, asi tak na špičku nože, pose*reš, quentosi. Jako průtahovka dobrý a jinak zdravá je samozřejmě taky, o tom není pochyb ..ale s užíváním se to musí „hodně umět“- praktikuji 8let ;q

K doplnění: potom zkus „množství větší než malé“ ;)

Luxx

znám a používám.. ovšem ne jako plnohodnotnou náhradu normálni soli, ale jako doplnění a zpestření některých jídel