orestez

Znáte a doporučíte mi kvalitního HODINÁŘE, HODINÁŘKU, kteří rozumí řemeslu?

Kdysi, když byly tyto pánské hodinky v opravě, nejen, že vyměnili sklíčko, ale vyčistili a vyleštili. Psal se rok 198..
Tak a dnes když půjdu s hodinkami do krámu aby vyměnili baterii, tak se toho bojí a řeknou (řekla), že se toho bojí. Tak jsem požádal hodinářku o novou baterii a pinzetu a ukázal jí v krámu, jak vyměnit baterii v Casio řízených radiem.
Tož prodavače nehledám. Na Kozí v Brně býval kdysi borec, dnes by mu bylo přes 100 let. Prodavači přežili nad skutečnými mistry ve svém oboru.
Nějaká prodejna nabízí něco na ruku https://www.ti­mestore.cz/Znac­ka/Lumir/Lumir-66727
Ale nejsem si jist, zda to, či to staré původní, třeba bez datumovky, která je stejně nepočeštěná, pokud teda ukazuje dny, jestli zdůvodňuje cenu? Raději to staré zachovat a opravit a na nošení koupit něco jiného.

A co se změnilo v zadání otázky?

-
No právě, i když se hodnota těch stařičkých hodinek po tátovi, po bábě, a po celkem mrtvých kostí zdá být bezcenná vzhledem k internetovým nabídkám, může se stát, že se ještě najde zapálený hodinář a dá mě facku za špatné zacházení s hodinkami. A vezme tu černou trubičku do oka a prohlédne strojek. Opatrně odpojí ručičky, vyčistí ciferník, najde vhodné sklíčko, vrátí ručičky zpět a příště se zeptá: jak jste přišel k těmto hodinkám? Nebylo potřeba nic seřizovat. Mám i náhradní natahovací osku, tak kdyby něco, tak přijďte za mnou. Ale tato sklíčka se už z minerálního skla nevyrábějí a původní nejsou.
Hledat skutečné hodinářské mechaniky.

Nejlepší odpověď
ivzez

Já bych se také přikláněla k opravě těch starých. Dobrého hodináře
jsem znala v Praze poblíž Karlínského náměstí. Nevím ale, jestli tam
ještě působí, už jsem ho několik let nepotřebovala.