gigi95

Znáte 5 názvů Alp?

Potřebovala bych 5 názvů Alp.Nevíte to někdo?
Díky

Nejlepší odpověď
annas

Neupřesnila jste, jaký název Vás zajímá. Chcete znát jména podle zemí, jimiž procházejí nebo případně pojmenování v jednotlivých zemích? Je možné odpovědět z různých pohledů.
Např. Názvy francouzských Alp:

  1. Přímořské (nepatrná část leží i v Itálii
  2. Ligurské (větší část leží v Itálii)
  3. Provensálské
  4. Kottické (větší část v Itálii)
  5. Grajské Alpy (větší část v Itálii)
  6. Dauphinéské Alpy
  7. Savojské Alpy

Panenka uvedla Alpy podle zemí (Francie, Itálie, Šýcarsko, Rakousko), v nichž se nacházejí. Doplním ještě Slovinsko.

Zdroj: http://www.letni-alpy.cz/alpy/fran­cie/

Další odpovědi
panenka

já znám RAKOUSKÉ ALPY,ŠVÝCARSKÉ ALPY,ITALSKÉ ALPY,FRANCOUZ­KÉ ALPY

kenyrts

Penninské Alpy patří v Alpské horské soustavě k nejvyšším pohořím. Šest vrcholů
přesahuje 4000 m n.m. Jsou to hory Monte Rosa se 4634 m n.m, Dom 4545 m n.m, Weisshorn 4506 m
n. m., Matterhorn 4478 m n. m., Dent Blanche 4357 m n. m. a Grand Combin se 4314 m n. m.
Bergamské Alpy jsou součástí Alpské horské soustavy. Nachází se ve Východních Alpách. Od
okolních masivů je na severu odděluje deprese kolem toku řeky Addy. Na východě je od masivu
Adamello odděluje deprese podél toku řeky Oglio. Na západě pohoří ohraničuje jezero Como. Na
jih se pohoří postupně snižuje směrem k Pádské nížině
Pohoří Dolomity jsou součástí Alpské horské soustavy. Leží ve Východních Alpách. Pohoří je
ohraničeno depresemi v nichž protékají řeky. Severní hranici Dolomit tvoří Val Pusteria, na
východě řeka Piava od Karských Alp. Západní hranici tvoří údolí řek Adige a Isarco.
Vysoké Taury leží ve Východních Alpách. Na severu je ohraničuje řeka Salzach od Kitzbühelských
Alp. Na východě se horský hřeben rozděluje na severní Nízké Taury a jižní Gurktálerské Alpy.
Na západě leží Zillertánské Alpy, na jihu vápencové Karské Alpy.

axxis

zapoměli jste na Julské Alpy