bolak

„Znáte“ 10 slov ve kterých nejčastěji chybujeme?

> http://www.mo­jecestina.cz/chy­taky-v-cestine/c2012021304-10-slov--ve-kterych-casto-chybujeme.html

V kolika z nich chybujete vy? A u kolika z nich jste si do teď mysleli, že jste je psali správně?

Nejlepší odpověď
anonym

Chybuju v některých (v kterých)

Doplňuji:
Druhá chyba mi dělá problémy a nejenom na začátku věty.

Další odpovědi
Damiana

Chybuju v některých (v kterých)

Zhlédnout, tchyni. 🙂. V tom jsem myslím někdy chybovala. 🙂 A co takové brambory? S brambory nebo s bramborami?

RyuzakiKate

Nechybuju v žádných

Chybovala jsem v nich kdysi, teď už dávno ne, chybuji v jiných věcech :)

briketka10

Chybuju v některých (v kterých)

bychom / byste
mně / mě — tak radši píšu všude jen mě a je to :))
no a tip / typ to je tak blbý slovo ?!

aramah

Chybuju ve všech

Dala jsem si to do záložek,tak snad se to konečně naučím:)

Sůwa

Nechybuju v žádných

Poklička

Chybuju ve všech

štamgast

Chybuju v některých (v kterých)

Doplňuji:
Fousy-vousy.

manon

Chybuju v některých (v kterých)

Doplňuji:
Slovo hasicí se mi vyloženě nelíbí :) Navrhuji změnit pravidla :)

www

Chybuju v některých (v kterých)

Test jsem vůbec nespouštěl, poněvadž každý z nás může chybovat v něčem jiném.
Ti mladší třeba proto, že se málo učili.
No a starší zase z důvodu mnohých změn od školních let, třeba také už paměť tolik neslouží, je to zkrátka individuální.

terry

Chybuju v některých (v kterých)

6. tchyně

10. žehlicí prkno a spol.

anonym

Nechybuju v žádných

Zato „by jsme“ tu jistý „D“ píše soustavně (nemluvě o chybném tvaru „chybuju“ – zrovna u jazykové otázky?)

sevos

Chybuju v některých (v kterých)

GM

Chybuju v některých (v kterých)

Doplňuji:
Tchýně, balící papír…

bolak

www: jakej test? tam nějakej byl? :) to sem si ani nevšim

manon

Nechybuje Bolak ve slově chybuju? :)

bolak

kdepak :)

manon

No jo, nechybuje :)

annas

Damiano, ten brambor i ta brambora, proto i 7. p. – obě možnosti.

Damiana

Díky Annas 🙂