Vejlupek94

Známky ve škole

Mám menší problém ve škole se známkami a bojím se, že propadnu. Týká se to účetnictví. Problém je ten, že ať se snažím jak chci, mam většinu známek za 5. V hodinách dávám pozor i se hlásím, jenže pokaždé to pokazim (je to tím, že jsem minulý rok účetnictví "prospal'). Z ostatních předmětů, např. Právo, angličtina, matematika, psychologie… Mam za 1. Myslíte si, že mě může nechat propadnout, i když ostatní předměty zvládám? Nebo bych si měl rychle najít doučování? Jsem na soukromé obchodní.

Nejlepší odpověď
Kelt

Pokud uvidí z tvé strany snahu, zájem a výsledky, tak asi ne. Když jsi ale prospal něco a nemůžeš stavět, protože nemáš pevné základy, tak se budeš muset vrátit zpět a doučit se látku. Prober si to s třídním, nech si vysvětlit látku od spolužáků, tuto situaci musíš řešit .

Další odpovědi
Zbynas

Na soukromé se pětky na konci školního roku opravdu nedávají :)

zzzzz

Najdi si doučování, nebo popros nějakého spolužáka, který má z účta za 1, aby ti vysvětlil základy. Se vzděláním z SŠ obchodní budeš účto potřebovat.
Propadnutí záleží na učiteli, ne na našem názoru.
Doplňuji:
Proč by se na soukromé nepropadalo???
Rodiče platí za vzdělání spoustu peněz a požadují úroveň.

Pájo

Nespoléhej se na to, že máš jinde dobré známky a na účetnictví si raději sežeň kvalitní doučování.

Do karet Ti sice hraje to, že jsi na soukromé škole, ale propadnout tě (myslím) klidně nechají. Motivací v učení by Ti mělo být to, že schopný účetní najde práci skoro vždycky!

led

Je škoda, že otázka bola tak rýchlo uzavretá, mohla sa tu vyjadriť viac učiteľov.

led

Známka je vlastne len jednočíselné hrubé zhodnotenie žiaka.
Známky slúžia len na orientáciu žiaka i učiteľa, k vlastnému hodnoteniu žiaka patria znalosti, schopnosť improvizácie a snaha odstrániť svoje nedostaky, aktivita na hodinách.
Dôležité je vedieť o svojich nedostakoch a chybách a snažiť sa ich odstrániť.
Improvizácia? Ano, niekedy sa dá použiť aj iný spôsob, než je prepísaný, nemyslím tým podvod. Vlastne vďaka improvizácii, trpezlivému hľadaniu iných ciest, sa podarilo prekonať mnoho stáročných poučiek a definícií.
zdroj: z praxe neortodoxnej kantorky

arygnoc

podstatné je, že vieš, že to nevieš a vieš, kde sa stala chyba.
to je plus pre teba.

našťastie je to chyba, ktorá sa dá napraviť (nie vždy sa to v živote stáva, to uvidíš).
bola by ďalšia chyba (a to už asi nevratná) nenapraviť túto chybu.

držím palce – v štúdiu i rozumnom hodnotení svojich nedostakov – a samozrejme i kladov.