Avatar uživatele
Vejlupek94

Známky ve škole

Mám menší problém ve škole se známkami a bojím se, že propadnu. Týká se to účetnictví. Problém je ten, že ať se snažím jak chci, mam většinu známek za 5. V hodinách dávám pozor i se hlásím, jenže pokaždé to pokazim (je to tím, že jsem minulý rok účetnictví "prospal'). Z ostatních předmětů, např. Právo, angličtina, matematika, psychologie… Mam za 1. Myslíte si, že mě může nechat propadnout, i když ostatní předměty zvládám? Nebo bych si měl rychle najít doučování? Jsem na soukromé obchodní.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3687 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kelt

Odpoveď byla označena jako užitečná

Pokud uvidí z tvé strany snahu, zájem a výsledky, tak asi ne. Když jsi ale prospal něco a nemůžeš stavět, protože nemáš pevné základy, tak se budeš muset vrátit zpět a doučit se látku. Prober si to s třídním, nech si vysvětlit látku od spolužáků, tuto situaci musíš řešit .

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Vejlupek94 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Zbynas

Na soukromé se pětky na konci školního roku opravdu nedávají :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zzzzz

Najdi si doučování, nebo popros nějakého spolužáka, který má z účta za 1, aby ti vysvětlil základy. Se vzděláním z SŠ obchodní budeš účto potřebovat.
Propadnutí záleží na učiteli, ne na našem názoru.
Doplňuji:
Proč by se na soukromé nepropadalo???
Rodiče platí za vzdělání spoustu peněz a požadují úroveň.

Upravil/a: zzzzz

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pájo

Nespoléhej se na to, že máš jinde dobré známky a na účetnictví si raději sežeň kvalitní doučování.

Do karet Ti sice hraje to, že jsi na soukromé škole, ale propadnout tě (myslím) klidně nechají. Motivací v učení by Ti mělo být to, že schopný účetní najde práci skoro vždycky!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

Je škoda, že otázka bola tak rýchlo uzavretá, mohla sa tu vyjadriť viac učiteľov.

před 3686 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Známka je vlastne len jednočíselné hrubé zhodnotenie žiaka.
Známky slúžia len na orientáciu žiaka i učiteľa, k vlastnému hodnoteniu žiaka patria znalosti, schopnosť improvizácie a snaha odstrániť svoje nedostaky, aktivita na hodinách.
Dôležité je vedieť o svojich nedostakoch a chybách a snažiť sa ich odstrániť.
Improvizácia? Ano, niekedy sa dá použiť aj iný spôsob, než je prepísaný, nemyslím tým podvod. Vlastne vďaka improvizácii, trpezlivému hľadaniu iných ciest, sa podarilo prekonať mnoho stáročných poučiek a definícií.
zdroj: z praxe neortodoxnej kantorky

před 3686 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

podstatné je, že vieš, že to nevieš a vieš, kde sa stala chyba.
to je plus pre teba.

našťastie je to chyba, ktorá sa dá napraviť (nie vždy sa to v živote stáva, to uvidíš).
bola by ďalšia chyba (a to už asi nevratná) nenapraviť túto chybu.

držím palce – v štúdiu i rozumnom hodnotení svojich nedostakov – a samozrejme i kladov.

před 3687 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek