balca

Znamky ve škole

Dobry vecer.
Prosim poradte mi co mam delat.Jsem na zakladni skole.Uceni mi pomerne jde mam 1 a dvojky,ale v prvnim pololeti jsem mel opravdu spoustu 2 jek.
Pred par dny jsem dostal 3 ze zemepisu…ze zkouseni…rodice mi to furt vycitaji,protoze jsem tak stejne dostal a i v prvnim pololeti..jenze ja jsem se den pred zemepisem ucil na dalsich nekolik predmetu,ale to rodice nechapou.
Moje mama mi řika ze si mam vybrat na jaky pujdu učiliste a ze se nikam nedostanu atd…uz me to opravdu stve…ja si svoje chyby uvedomuji a zpravim je.ale rodice si mysli kdyz mam v zk ze zemepisu jednu 3 a jednu 1 tak,ze je vse ztraceno…mozna tomu nahrava fakt,ze jsem jim znamku zatajil..no nevim…je pravda ze se nikam nedostanu s jednou 3 z fyziky a s nekolika 2…chci to toto pololoeti opravit,ale jak rikam,rodice se zlobi kvilu kazde znamce…jsem v 8 rocniku :-/
Doplňuji:
Já projevuji snahu,sedím doma chodím po pokoji a učím se.
ale hold to nékdy nevyjde podle mych predstav v žk mam i 1,ale rodiče vidi jen 3

Nejlepší odpověď
anonym

Balco, tak Ti poradím jedno. Rodiče nejlépe přesvědčíš o tom, že myslíš studium vážně, když se „zakousneš“ do učení a známky si spravíš. A nejvíc je naštveš, když při tom budeš v klidu. Rodiče dokážou být pěkně protivní, obzvlášť když se snaží, aby se jejich „ratolest“ vzpamatovala. Máš na víc, než propadat panice, že budeš muset na učňák. Buď v pohodě, rodičovské připomínky chápej jako trénink své odolnosti a zaber. V jednom mají rodiče totiž pravdu, čím lepší budeš mít prospěch, tím lépe se Ti bude vybírat další škola.

Další odpovědi
jennysh

auluk: ze 4 na zdrávce? To jim závidím.
balca: je pravda,že to je pro tebe hodně důležité,hlavně co se týče poloviny 8 a konec 9. Ale určitě když zabereš,a rodiče uvidí snahu,tak změní svoje mínění. Chce to projevit snahu. A rodiče to možná pochopí. Tou snahou myslím opravit si tu 3. Aniž by si to jakkoliv vysvětloval. Až to tvoji rodiče uvidí,určitě změní názor.

auluk

s jednou 3 ? to si děláš srandu ? znám lidi s dvjema 4 a jsou na zdrávce ! promiň ale máš trochu jak to říct praštěný rodiče já jsem teˇˇd v půlce 7 dostala 3 trojky a 2 a 1 a máma byla naprosto spokojená !

Michal Kole

Zkus rodičům vysvětlit, že známka má malou vypovídající hodnotu, protože každý učitel má jiné nároky.

Klidně běž na učiliště a jeho dokončení se můžeš přihlásit znova na střední školu a dodělat si maturitu.

Výhody: když maturitu něuděláš z jhakéhokoliv důvodu, tak nezůstaneš se základním vzděláním, ale jsi alespoň vyučený

Jít studovat střední školu v 18 už budeš „duševně vyspělejší“ a budeš přistupov at ke studiu zodpovědněji, že 15ti letí.

Už budeš něco vědět z učňáku a budeš moc mladší doučovat a možná si i něco vyděláš

Když budeš dál studovat rodiče na tebe budou dál dostávat příspěvky a budou mít slevu na daních.

KdoSiOdJinud

Chlape pohoda jazz, jestli máš jedničky/dvojky tak se uč tak jak se učíš do teď. Učíš se pro sebe a asi to už i víš – takže no stres.

Co se týče střední, tak je to jak u které – nicméně jedničky dvojky znamenají v nejhorším přijímačky, které bys musel udělat. Rodiče mají vždycky pravdu < tak to je kec. :)

Ještě doplním po přečtení Michal_Kole:
to si děláš srandu s těmahle radama?