Znamená to něco,má to význam,nebo ne?

Možná naivní dotaz.Včera jsem na ulici zahlédl dva staré lidi,asi manžele – drželi se za ruce.Docela dojemné – bez ironie. Uvědomil jsem si,že si vlastně ani nepamatuji,kdy jsem naposledy viděl dva mladé lidi,pokud možno OPAČNÉHO pohlaví,aby se drželi za ruce.Zmizelo to.
Proč? Znamená TO něco?

Nejlepší odpověď
annas

Jde o tzv. řeč těla.
Signál náklonnosti, nebo jde jen čistě o bratrskou či sesterskou lásku. Většinou těžké rozlišit, zda osoba vyjadřuje přitažlivost, lásku, nebo je to jen pouhé přátelské gesto …

Jinak význam držení se za ruce -
učíme se milovat navzájem.

U starších manželů jde zřejmě o trvalou náklonnost, příjemný vztah, přátelství. Máte pravdu, že držení se za ruce se již moc „nenosí“.

Z angl. zdroje:
Doplňuji:
Držet se za ruce je rovněž znamením intimity mezi přáteli a milenci, páry a členy rodiny, dále pocitem opory, sounáležitosti…
Tento způsob prý zmizel se sexuální revolucí ve vztahu … chybí romantika. Vyjde úplně z módy?

Zdroj: http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&lan­gpair=en%7Ccs&u­=http://answer­s.yahoo.com/qu­estion/index%3Fqid%3D­20070721081711A­Aw940m

Další odpovědi
quentos

znamená to bohužel to, že dnes – i vlivem multimédií – se holt před romantikou dává přednost sexu a provokaci. Proto spíš než držící se za ruce je potkáte nalepené na každém rohu při nechutné exhibici svého „vztahu“, při níž si obvykle div nestrkají jazyk do krku, to vše aby si jich JÓ každej všim.

Adlim

Já jsem taky mladý těsně po třicítce a taky se s ženou vodíme za ruku,myslím,že to je výchovou,většina o trochu mladší známých to považují za trapárnu.

Rocker

My se s mou milou normálně držíme za ruce,a to nejsem žádný důchodce,je mi 37.

anonym

Vídávám mladé i starší páry držící se za ruce,je to jak píše quentos,u starších párů se to obejde bez dalšího „ukazování"vzájemné náklonnosti,mladí mají tu touhu zamilovanost ukázat!Pokud si navzájem nesunavají svršky,tak mě to nepohoršuje,ani nijak nevadí! U starších párů už je to spíše"táto,podej mi ruku,ať sebou neprásknu“.

hanulka11

Ale myslím ,že to nezmizelo, jen se chodí méně pěšky dneska mladí většinou jedou autem a tak těch příležitostí není tolik, ale vídám takové páry a je to moc pěkné. U nás také vídám takový pár je jim dost přes 70 let /ale připadá mi, že spíš po nich každý kouká /.