Gestas

Znamená slovo „perestrojka“ přestavba i ve smyslu „přestavba domu“?

Nejlepší odpověď
annas

"Perestrojka má více významnů

Perestrojka ve stavebnictví a architektuře – přestavba ( rekonstrukce ) budovy nebo jiné struktury .
Perestrojka je politická a ekonomická reformá realizovaná v SSSR v letech 1986–1991.
Morseová operace v topologii je transformace hladkých sběrných kanálů, ke kterým se množí hladina hladké funkce, která prochází přechodem přes nedegenerovaný kritický bod .
Rekonstrukce práce v ekonomice je procesem přeformulování cílů a cílů práce rozšířením pracovních a funkčních povinností, aby se zajistila větší vnitřní odměna .
Chromozomální přeuspořádání (chromozomální mutace – strukturální změny v chromozomech, které jsou výsledkemppj´pohybu v nich, ve většině případů doprovázené opětovným spojením tvarovaných kusů v jiných kombinacích než v původních chromozomech.
Perestrojka je sovětská počítačová hra napsaná družstvem Locis v roce 1990 .
MAZ-2000 „Perestrojka“ je koncept automobilu Minsk Automobile Plant (1988). "

https://ru.wi­kipedia.org/wi­ki/Перестройка_(значения)

Další odpovědi
led

Perestrojka v zmysle politickom znamená zmena (prestavba) politickej cesty k rovnakému smeru, v ruskom prípade by sa dalo povedať nie priamo – krátkou, ale ťažšou cestou, ale okľukou – dlhšou a ľahšou cestou k pôvodnému cieľu.

Ostatné jazykové významy napísala annas. Opakovať by ich by znamenalo len obyčajné opisovanie.