Lgee

Znamená asocialita vždy poruchu intelektu?

Když si člověk čte o poruchách intelektu téměř vždy je tam asocialita a porucha socializace, ale platí to vždy? To nejsou chytrý lidé co jsou asociální a nemají rádi lidi, a nebo prostě se staly asociálními až událostmi v průběhu života.

Nejlepší odpověď
annas

Neznamená.

Už jsem zde několikrát zmiňovala, že je několik druhů inteligence.

Jednou z nich je i sociální inteligence, pohled na jiné osoby. Na rozdíl od vrozené inteligence se sociální inteligence dá naučit.

Sociální inteligence je důležitá především v kolektivu lidí, ve škole, v zaměstnání atd. Jde o schopnost empatie, naučit se jednat s lidmi, porozumět jjm, také jak hodnotit jejich chování.

Další odpovědi
Ametyst

Neplatí to vždycky. Když dítě vyrůstá na samotě a první kontakt s vrstevníky má až v pěti letech, samozřejmě nebude v kolektivu jako ryba ve vodě. Nebo mizernou zkušenost s lidmi může mít kdekdo, a kdo se mu může divit, že se podle toho chová? Tedy vyhýbá s jim? Možná je míněna tzv. sociální inteligence, ale to není totéž co intelekt.

Dochy

Ne, neznamená. Je spousta poruch které se projeví na osobnosti, ale ne na intelektu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.