hanulka11

Známá si půjčila od operátora „flešku“ na připojení do PC.

Bohužel jí to na pevném Pc nefunguje , ale na noťasu ano. V čem je chyba? Kdo poradí?????
Doplňuji:
Jedná se flasch se SIM kartou od T- mobilu a operátor jej zapůjčil na 4 dny na vyzkoušení, ale bohužel zatím jsme nezjistily proč to nefunguje. Pokud bude mít známá dost trpělivosti a zprovozní to, dám vědět .......
vlastně dám vědět v každém případě.Problém je v tom, že ona nechce připojení přes kabel -které jak jí tvrdím já je lepší u pevného PC.

Nejlepší odpověď
chudst

Chyba je v pocitaci. Proc, netusim. Proste na nekterych starsich pocitacich mi nektere druhy flashek nenacitaji. Dale je mozna na vine starsi operacni system anebo jednoduse nema nainstalovane ovladace. Hledat na googlu je ale nebudu, protoze bych to hledal metodou pokus X omyl. Radeji at si zajde a poradi se v O2/Vodafonu/T-mobilu, ci od koho si to zapujcila.
Doplňuji:
Ona chce mobilni internet do stolniho pocitace? Nebude ho pouzivat jinde – v notebooku, apod? Pokud ne, tak je to naprosty a drahy nesmysl. Za stejnou cenu muze mit internet 100× rychlejsi, kdyz bude mit pevny internet. Pokud neargumentovala nejakym rozumnym duvodem, tak ji zkuste preargumentovat.

Další odpovědi
Michal Kole

Není na stolním PC jiný operační systém, jinak nastavený, není na stolním PC jinak nastaven internet (např. jinak nastaveno přidělování IP),…

anonym

Jak už uvedl chudst, není příslušný ovladač.
Ale vzhledem k tomu, že se ptají dvě dívky a z toho jedna z doslechu, pokusím se dedukovat.
Jedná se o USB modem se SIM kartou pro mobilní připojení, kde paměťové úložiště je jen vedlejší zařízení. Operátoři jej nepůjčují, ale prodají v rámci svého tarifu.
Doplňuji:
Operátoři nabízejí pár let nové urychlení díky 3G síti. Ale už neuvádějí, že pokrytí je zatím jen v na území některých větších měst.
Jinak pevné připojení stále vychází jednoznačně výhodněji, a to řádově.

suaeda

Může být více příčin proč připojení nefunguje.

  • starší operační systém W98 (nutnost instalace)
  • nastavení připojení (protokol TCP/IP)
  • nefunkčí (příp. zakázané) USB
  • atd

DDarent

právě ta ,,Fleška'' je dělaná na notebooky (i tablety s USB), protože kdo by chctěl nostit po ulici dráty až z bitu žejo!!!!

U počítače je rozhodně dobré mít spíše WIFI, než pouze kabel!!!

terry

Já si také půjčila „flešku“ na mobilní net a na stolním PC mi to funfovalo.

elektrikář

Mám internet přes tel od o 2 nyní mi přišla faktůra za 75O.- mněsíčně. Bohužel na jiného operátora se tu nedá připojit, nebo víte jak???

hanulka11

chudste mám pocit, že její dubovou palici nepřeargumentuji, vůbec to nechápu, nyní má od souseda wifi, za které mu platí /také nechápu/ dobře dohodli se tak , ale nemá dobrou rychlost a to jí štve a tak hledá jiné řešení. Ale na moje zkušenosti, že nejlepší je to přes kabel …kašle. No jsem zvědavá jak tohle dopadne.Ten noťas jí jde taky zatím na tu wifi, ale ten hrozně málo používá.

chudst

No pres mobilni pripojeni to nebude o moc lepsi, at slibuji co slibuji. A bude cvakat. No, je to jeji blbost, my to resit nemusime, my ji to jen muzeme doporucit.

hanulka11

jasně , souhlasím a nechám se překvapit jak to vyřeší…ach jo někomu není pomoci