Drap

Znali jste a pamatujete si na své dědy ,popřípadě pradědy ?

Nejlepší odpověď
hanulka11

ano na dědy jo,ale na pradědy ne . Jeden můj děda byl pravej slovenskej horal – úžasnej člověk mám na něj bezva vzpomínky chvíle na salaších u ovcí to bylo něco
a druhej děda ten zase byl lovec ve spolku – zásoboval nás zajíci a bažanty… ždy jsem dostala porci s brokem -od té doby je nemohu ani vidět :D:D:D- přesto mám na něj jen dobré vzpomínky

Další odpovědi
briketka10

na svýho dědu si pamatuju bydlel s tetou nad náma a když už nemohl chodit do schodů přebýval v pokoji vedle obýváku našich rodičů..
denně jsme mu vařili a starali se o něj, večer se k nám chodil dívat na telku většinou u ní usnul, seděl na židli a když nebyla mamka doma(chodila na směny), tak jsem mu řekla ať si sedne do křesla :) dožil se 89 let..

kapka

Jeden děda zemřel, když mýmu tátovi byli asi dva roky, takže toho znát nemůžu, znám ho jen z fotky. A druhej děda ještě žije, bude mu brzy 95 let a je úplně v pohodě, soběstačnej, super člověk, názory má kolikrát lepší jak mladší člověk, je s ním legrace.
Pamatuju si i na jeden den, kdy jsme byli u pradědy, byla jsem malá, držel mě na klíně a ukazoval mi něco a něco mi povídal. Jo a taky pak na zahradě nám ukazoval včely, on je choval, lezly mu po ruce a já se divila, že se nebojí, že ho píchnou. Další vzpomínka je, když už na tom byl špatně, to už si se mnou nepovídal. Pak jsme jeli na pohřeb, strašně jsem tam bulela.

quentos

Pradědy jsem nezažil; na dědy se však pamatuju, na oba. Jeden z nich ještě žije a pravidelně si s ním dopisuju. Druhý zemřel před cca 15 lety, jako malého mě měl moc rád a věnoval se mi. Od rozvodu rodičů jsme však nebyli ve styku. Viděli jsme se naposledy krátce před jeho smrtí, kdy jsem náhodou zavítal do končin nedaleko města jeho bydliště v rámci školního výletu.

led

Každý z mojich prapredkov mi dal niečo nezabudnuteľné do života.
Jeden starý otec, ma ako dieťa (aj dievčatá museli vedieť pracovať okolo domu) naučil vypaľovať tehly na slnku a priučil do tajomstiev murárstva, ešte nedávno pred smrťou babky, jeho manželky, som u nej videla moju prvú vlastnoručne vyrobenú (usušenú) tehlu, bola pekne odložená.
Druhý ma zasa naučil iné remeselné práce, nebáť sa v neznámej krajine a nezablúdiť v živote, stáť si za svojim názorom a napriek svojmu českému pôvodu miľovať slovenčinu a slovenský ľud.

Rocker

Děda z tátovy strany umřel,když tátovi bylo 15,takže si pamatuju jen babičku,jezdili jsme k ní na prázdniny.Z máminy strany babička už nežije,ale dědovi je 92,až na to,že ho zlobí nohy tak je celkem čilý,dokonce i čte bez brýlí.Dokonce si pamatuju jeho tatínka,mého pradědu.Bydlel kousek on nás a v neděli k nám chodil na oběd.To mi bylo asi 5 let.

Ella

znám jenom dědu z máminy strany, z otcovy si nejsem jistá… praděda si nepamatuji, umřel dřív než jsem se narodila, ale pamatuji si prababičku, zase z máminy strany :)

baghira

oba dědy a jednoho praděda (umřel, když mi bylo šest, ale pamatuju ho).

pizlicka

sveho dedecka jsem znala.byl to vysoky,přísny pán,ale nas deti mel rad.kazdou navstevu nam nosil cokoladu bonnu,pul bila,pul horka,a takovou ampuly z umele hmoty od léku,plnou petikorun.jednu me,jednu bratrovi.