Lizart121

Znali Afričané ve 13.-14. století nudle?

Nejlepší odpověď
annas

Domnívám se, že nudle (těstoviny), jak je známe my, nikoliv
:
O původu těstovin se historici nemohou shodnout – viz odkaz.

http://oko.yin­.cz/10/testovi­ny/

V Africe se objevila jiná těstovina vyroben z tvrdozrnné pšenice: kuskus. Mnoho historiků tvrdí, že kuskus je starší než těstoviny,, pochází z 10. století. Učenci debatují, zda kuskus pochází ze západní Afriky či Severní Afriky (berberský),. Dnes je kuskus považován za specialitu marockou.

Z různých anglických zdrojů.

Další odpovědi
Drap

Ve 13 – 14 století určitě ne.

marijakes

Možné to je. Nudle pocházejí z itálie a první zmínka o nich pochází z 1. století n. l. Během dalších 12 a 13 století se mohly dostat i do Afriky.

annas

Oprava.: ze západní či severní Afriky, těstovina vyrobená