Janiss

znaková řeč

neznáte někoho z okolí MB kdo by mě učil znakovou řeč? toužím se jí naučit, nebo alespoň nějakou dobrou učebnici

Odpovědi
ratava

No, z učebnice se toho samostudiem asi moc nenaučíte, protože kromě zvládnutí jednotlivých znaků musíte pochopit i samotnou gramatiku (od klasické mluvené češtiny se značně liší) a mimiku obličeje, která je při komunikaci stejně důležitá, jako samotné znakování… A hlavně vám bude chybět zpětná vazba, abyste poznala, zda znaky děláte opravdu dobře…Tak vám posílám odkaz na stránku, kde máte jednotlivá centra neslyšících, na kterých se CZJ vyučuje. Tam by vám mohli poradit, na koho a kam se ve svém okolí můžete obrátit, popř. zjistíte, kam by pro vás bylo nejlepší dojíždět…

http://ruce.cz/zna­kovy-jazyk/kurzy