MirKop

Znají v USA kysané zelí ?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Ano (např. viz odkaz). Vzhledem k nepoměru lidí původem z Čech a Německa to obvykle považují za německé jídlo … 🙂

Zdroj: http://www.ti­mesunion.com/li­ving/article/Sau­erkraut-on-New-Year-s-a-Pennsylvania-tradition-561496.php

Další odpovědi
briketka10

ano od přistěhovalců
a v českých kuchyních
se s ním setkají často..
Doplňuji:
ovšem knedlo, zelo, vepřo
u nás je pro ně specialita
hlavně knedlík neznají..

quentos

Ano, k řečenému se již patří jen doplnit, že po 2. světové válce, kdy nastal odpor ke všem germanizmům v angličtině, se „sauerkraut“ snažili nahradit výrazem „liberty cabbage“, které se dodnes však moc neujalo. Od 2. světové války fungovalo mezi Američany slovo „Kraut“ jako obecná nadávka pro Němce ;{)>

Emefej

A proš by ho neměli znát?

Lamalam

Ano znají, někteří ho dokonce i jí.