bolak

Znají slepci stud?

Myslím týkající se jejich těla. Když jde slepec nahej po ulici, stydí se nebo ne? A můžou se stydět i za to jak vypadá jejich tělo (tloušťka, malý prsa), když se v životě neviděli?
Doplňuji:
Nojo, ale říká se co oči nevidí, to srdce nebolí, přece..

Nejlepší odpověď
anonym

Stud není otázkou viděného (slyšeného…), stud je součástí společenského mínění.
Malé (nevědomé) dítě se nestydí – ne proto, že by nevidělo (atd.), ale proto, že necítí potřebu se stydět… Malé dítě se chová přirozeně.
Stud je jen umělě vytvořeným ´trestem´ za přirozené chování. Uměle vytvořeným tím, kdo určuje spolčenská pravidla.

Další odpovědi
Emefej

Slepci jsou stejní lidé jako ostatní, jenom jim chybí zrak. Stud určitě znají.

Funna

nevidomí jsou sice slepí, ale určitě nejsou blbí…moc dobře vědí jak vypadají, protože jim místo očí slouží ruce…a když vidím dnešní mladé dámy, jak jim přetékají tukové záhyby přes okraj kalhot s nízkým sedem a lezou ven z krátkých triček, tak věř, že stud nemá se slepotou vůbec nic společného…

led

Sú to ľudia ako iní. Len to, že nevidia, ich odlišuje od ostatných.
Ale aj medzi vidiacimi sa, žiaľ, nájdu slepci, tí ten ´stud´ necítia.

Lamalam

Znají, stud není záležitostí existence či neexistence jednoho ze smyslů.

anonym

Určitě se nestydí, dnes jsem ve městě viděla už tři nahatý slepce, a jednu slepkyni, taky nahatou, no fakt 😁