Avatar uživatele
Registrovaný

Znají Číňané tajemství dlouhověkosti?

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Neznají


Avatar uživatele
Zlatý

Asi ho znají, když se dožívají v pohodě ve zdraví vyššího věku. :-))
"Slavný mistr zenového učení Š' Si-čchien z dynastie Tang měl podivný recept, jak proniknout do tajemství dobrého zdraví a dlouhověkosti: „Jeden díl je žaludek; další je laskavé a vlídné srdce. Špetka něžnosti. Tři hrsti rozumu. Důležitá je upřímnost a poctivost. Sto procent úcty k rodičům a poctivé a správné užívání všech těchto ctností.“
Brazilský lékař Martins nedávno po deseti letech studií zjistil, že nejvyššího věku se dožívají lidé, kteří za života byli laskaví a slušní !
Dobří lidé jsou ke svému okolí hodní, často navštěvují přátele a známé a jen výjimečně soupeří s ostatními o slávu či bohatství. Mají úctu ke stáří a ochraňují děti. Lidé z jejich okolí je přirozeně respektují. Mají klidnou mysl, dobré vztahy s lidmi a jsou šťastní.
V takovém prostředí funguje neuroendokrinní soustava pravidelně a bez problémů. Fyziologie funguje tak, že tělo může plně využívat své funkce; imunita a dobré zdraví se objeví samy od sebe.
Martins ve svém výzkumu objevil vztah mezi určitými činy a správným fungováním těla. Sobečtí lidé vždy myslí jen na své vlastní dobro, jsou extrémně žárliví, ženou se za vyššími zisky a často žijí stále jako na trní.
Tyto nehmatatelné faktory psychicky tlačí mozkovou kůru do stádia vyššího napětí, což má za následek dysfunkce orgánů a imunitního systému a vede k různým onemocněním. Sobecká nátura člověka k dlouhému životu nedovede."

Zdroj: http://www.velkaepocha.sk/2010 120815576/Tajemstvi-dlouhoveko sti-ze-stare-Ciny.html

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 3212
Zlatý quentos 1422
Zlatý mosoj 1385
Zlatý Drap 1204
Zlatý Kepler 935
Zlatý led 717
Zlatý gecco 710
Zlatý marci1 663
Zlatý Lamalam 656
Zlatý hanulka11 627

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.