rudolf.th

Zná někdo nástroj na loupání meruňkových pecek?

Chtěli bychom zpracovávat větší množství meruňkových pecek (řádu stovek kilogramů). Zná někdo nějaký nástroj/zařízení pomocí kterého by se daly pecky rozloupnout? Může to být i na ruční pohon.
Doplňuji:
Nyní se nejedná o to, že bychom chtěli tyto pecky po jednom roztloukat. Potřebujeme nějaké jednoduché zařízení, do kterého nasypeme řekněme za dvě hrsti pecek, třikrát otočíme klikou a pecky jsou roztlučené, případně i jádro se oddělí od skořápky.

Nemáme na mysli nějaké takové zařízení, jaké používají velké podniky, které během hodiny dokáží roztlouct řekněme 1,5 tuny pecek.

Odpovědi
arygnoc

a nemohlo by to na konci rovno padať zabalené v 200 g sáčkoch, polepené etiketou a zabalené v krabici po 5 kg s vytlačenou adresou marketu, kam to má byť expedované?

pokiaľ to potrebujete na 20–30 rokov, zadajte si zákazku (zoženiem vám vývojára, vyjde vás to tak od 250.000 vyššie + výrobné náklady), keď iba teraz jednorázovo, kúpte si 20 kladív a urobte rodinnú slezinu.

:-Q