Kepler

Zná někdo definici nemoci?

Už je tak uznán alkoholismus, dokonce se diskutuje o stáří. Proč není uznána jako nemoc touha po moci, psychopatie nebo homosexualita?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Patologický stav, který ovlivňuje zdraví tělesné nebo duševní. Závislosti všeho druhu tam určitě patří, každá abnormalita (ve smyslu, že ji má menšina lidí, např. leváctví nebo homosexualita) ne. Vyhledávání v MKN (mezinárodní klasifikaci nemocí) je v odkaze. Pokud tam zadáte stáří, tak vyskočí R54 – Stáří – senilita. Což je myslím dobře ilustrativné: stárnutí jako takové není nemoc, senilita a její projevy ano, protože negativně ovlivňují zdraví.

Zdroj: http://www.mu­dr.org/web/mkn

Další odpovědi
agentpv

…nemoc je podle mně to co snižuje uplatnění a výkonnost, to co je nakažlivé …
Takže homosexualita, touha po moci… to nemůže být

Psychopatie je spíš postižení dlouhodobé, celoživotní, myslím že některé psychopatalogie mají svou diagnozu, jiné nikoli.