Avatar uživatele
mosoj

Zmůžou něco volby ?

Nebo je pravda, že kdyby volby něco mohli změnit už by je dávno zrušili ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, zjentek před 4038 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zjentek

Volby nemohou změnit nic. Je jedno, kdo tam bude z těch, které máte právo volit. Ty principy nemohou pracovat, včetně demokracie. Je to otázka času, delšího času. Monarchie nebyla špatná.
Doplňuji:
zamyslel jsem se, co by mohly volby změnit. Fakt nevím.. svět.ekonomiku třeba? Která ruku v ruce s ekologií jde směrem, který už dnes všichni známe? Podíváme se do zrcadla a změníme To? Nebo počkáme- až oni, tak já taky? Odpověď není nijak těžká..

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
odpomass

Samozřejmě, že můžou dost změnit a také změnily…
Doplňuji:
Bohužel, v posledních cca 2–3 volbách ne k lepšímu…

Upravil/a: odpomass

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

nie je to pravda.
ale je pravda, že voľby nič nezmenia.

voľby vo forme, ako prebiehajú teraz (rozumej v demokracii), majú od princípov demokracie ďaleko.
Prakticky dostávate na výber z toho, čo VY ste si nevybrali, ale vybral niekto iný (ako keď sa vás kat opýta, či chcete guľku alebo špagát).
Jediné demokratické voľby sú tie, keď hlasujúci dostanú prázdne lístky (bez tzv. kandidátov) a svojho favorita tam konkrétne napíšu, nech je hoci Fero Trefuľka z Nižnej Vyššej či Honza Provázek z Třebechovic, Mara Novákova z Nesmělíc a pod.
Lenže to by asi v senáte, parlamente a vo vláde naraz boli neznámi ľudia.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Já jsem teď přečetla článek, jak se Václav Klaus pachtuje s ruskými bohatými mafiány a bylo by naivní se domnívat, že ostatních členů vlády se toto netýká. Všichni bohatí drží při sobě a snaží se udržet u moci jakoukoliv silou. Ta mafie a korupce je již tak provázaná, že to nejde rozplést, chudák Rath to odnesl za všechny, aby se koza nažrala a vlk zůstal celý. Peníze „u těch nahoře“ tečou neskutečným tempem a čím víc o tom čtu, tím víc jsem z toho zoufalá, protože člověk tu počítá každou korunu, je stále hůř a bude ještě hůř, zatímco ti „nahoře“ se mají stále lépe. Volby nic nezmění, snad jen že se budou snažit nově zvolení aspoň něco málo z volebních slibů dodržet, sama o sobě věřím sociální demokracii, neboť není aspoň tak radikální jako pravice a bude se snažit, aby se nám, chudším vrstvám, aspoň v něčem ulevilo a když by aspoň část svých slibů nesplnila, je jí jasné, že při příštích volbách půjde od válu, což nebude její cíl.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
sportak

pokud ve volby budete věřit,tak mohou změnit mnoho,ale jsou to vaše volby…a ne ty volby z médií,které mají s volbou jako takovou jen stejnou výslovnost,jinak jde jen o iluzi práva rozhodování..­.........lidé bděte.........

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek