Vrátný

zmizení odkazů ve Wordu

Snad po nějakém pomordováání nebo po automatické aktualizaci ve WIN7 a Office 2007 se mi neoznačují modře odkazy např.– www.seznam.cz nebo emailové adresy – jasmín@email.cz. V nápovědě je vždy proboha spousta věcí, ale to co člověk potřebuje tam není. Roky používám WORD a najednou mi i v nově otevřeném Wordu se odkaz neobarví modře jak bylo dříve. Nevíte kde se to stalo? Kde je proboha ten přepínač. P.tl myši to jde u jednoho udělat, ale u dalšího by bylo nutno zase p.tl myši. Říkám, že u nových instalací to vždy funguje samo. Po napsání vhodného www.atd … se to označilo vždy modře. Parchanti pořád musí něco zdokonalovat a neumím to najít.
Doplňuji:
Děkuji Kudrnko za snahu. Již jsem to našel, je to tak. Jsou to manipulátoři. Stále musí něco předělávat. Po přeinstalaci je dost složité to nastavit jak to bylo. Takže-Vlevo nahoře kulaté tl. Office/ dole Možnosti aplikace Word/ Kontrola pravopisu a mluvnice/ Možnosti aut. oprav/ Autom opravy formátu/ Internet.a síťové. cesty hypertext odkazy. Krásně nám to upravili:Že???
Co bychom potřebovali? Třeba ikonku pro více barev. Je tam pouze jedna a musí se vždy barva přestavovat. Také při znovu otevření Wordu se tento otevře vždy na začátku. Proč ne tam kde jsme ho opustili- pokud je dlouhý tak hledat? Zdar práci !

Odpovědi
mosoj

Já léta používám Word 2000 a také jsou tam změny. Podlé mého to dělají aktualizace. S Excelem mám pokoj.

Kudrnka

Sice mám Win8 takže office mám nejnovější, ale i na sedmičkách to podle mě bude stejné. Stalo se mi to také a řešila jsem to tím, že jsem si odkaz vložila normálně do wordu, kde jsem ho chtěla mít a jelikož se mi neoznačil modře jako odkaz, tak jsem ho označila, klikla na něj pravým tlačítkem a zvolila možnost „hypertextový odkaz“. Otevřelo se mi okno složky kde jsem měla doxc. uložený a stiskla „spustit“. Nic se nikam neuložilo a odkaz se ve dokumentu označil jako odkaz.
Snad jste to pochopil/a :)

cochee

Já mám starší Office, 2003, ale tam to jde nastavit, takže ve 2007 to předpokládám půjde taky. Jde o úpravu stylu s názvem hypertextový odkaz. Jak na to ale nepovím, protože nemám Office2007 dostupný a prostředí Ribbon je úplně odlišné od klasického menu, takže ani přibližně nenavedu.

Vrátný

Dík za snahu, ale moc jste mi nepomohli. Mezitím jsem odinstaloval Office, použil CCleaner a také jsem kontaktoval Chytrou linku Microsoftu, kde mi pan kokta nic neporadil, že prý mám jít na fórum, hlavně, že se ptal na jméno, email a telefon. Telef. hovor 6 minut.
Ale k informaci. Na jiném PC jsem nainstaloval Office a přes USB jsem přenesl .docx na můj PC. Odkaz modře tam byl. Řekl bych že to funguje. Udělal jsem tedy několik ENTERů a napsal odkaz. A jak se .docx zachoval??? Vykašlal se na mě a zase to je bez odkazu, pouze obyč. text. Tak kde je ta volba schovaná.