Miroslavst

Zmije růžkatá

Zajímalo by mě, jestli zmije růžkatá kouše nebo trká?
http://www.meb.uni-bonn.de/giftzen­trale/tiere/vi­pera-ammodytes-meriodinalis2.jpg

Nejlepší odpověď
PostApMan

Budu tě brát vážně , kouše :) „netrká“
Ty růžky slouží pro čich.
Více na :
http://plazi.web­garden.cz/zmi­je-ruzkata
Doplňuji:
Když jsem článek přelouskal celý a dohledal pár informací, tak mě napadlo že by jí měli přejmenovat, ten růžek slouží k čichu, proč se jí neříká „Zmije pinocchio“ ???

Zdroj: plazi.webgarden­.cz/zmije-ruzkata

Další odpovědi
anonym

Rozhodne trka,proc by jinak mela ruzky,ne?

kapka

Tak já myslím, že spíš krká.
Doplňuji:
Nemůžu palcovat, píšu si na papír, kam se mám vrátit. A koukám na Slunce, seno, tak mě moc nerozesmívejte, bude mě bolet bránice. Děkuji

martina1

Na odkaz ani nekouknu,protože mám panickou hrůzu z hadů a stačí mi vidět jen obráze.Ukčitě kouše a dost to bolí.Loni kousla zmuje souseda a zkončil na ARO.Než vypustím děti ven,tak tluču hráběma po celé zahradě.Loni jsem skončila málem na psychiatrii,protože jsem těsně vedle ní šlápla.Fuj,změňte téma.....