slavie

Zmenšování fotek – jak na to?

chtěla bych prosím zmenšit fotky na 640*640pixelů. může mi někdo poradit?
Doplňuji:
nemám žádný program

Nejlepší odpověď
vagra

Pro takovou úpravu fotek,už léta používám program-ZONER MEDIA EXPLORER
ale takových programů zdarma na netu najdete víc.

Další odpovědi
mosoj

Těžko radit. Nejdřív řekněte jaký program k resamplu ( změně rozměrů) máte k dispozici. Pak se dá radit. Jenom v OS to neuděláte.

Dobře. Pak je dobré si opatřit nějaký bitmapový editor pro úpravu fotografií.
Free je jich dost ale ne všechny umí změnu rozměrů uživatelsky.
Já osobně používám Zoner 12 profi, ale ten je placený.
Z free bych tedy doporučil Photo Filtre 6.3.2
O tom vím že to umí a navíc se jedná o kvalitní editor fotografií.
Samozřejmě je jich víc, ale opravdu ne všechny free, umí změnu rozměrů .
Je si to třeba před instalací ověřit.
Umí to i Gimp, ale je dost náročný na ovládání ( spíš je netradičně ovládán, původně byl určen pro Linux).

NickD

Microsoft Office Picture (součástí programu Microsoft Office)
Otevřete obrázek v tomto programu a na liště zvolte „Upravit obrázky“ Poté si jen zvolte v pravá části velikost dle libosti…

kazisvět

pokud si nechcete nic instalovat, využijte velmi dobrou online službu Pic Resize. Viz zdroj.
Počítejte však s tím, že zmenšování pomocí online služeb je zpravidla pomalejší než zmenšování prostřednictvím nainstalovaného programu.

Zdroj: picresize.com