Dados

Poradíte, jak vyřešit zmenšení obrazu u TV?

Zdravím, dnes jsem zapl televizi a náhle se mi zmenšil obraz do pravého horního rohu. Na nic jsem neklikal a v nastavení vše zůstalo stejné. Problém bude v set top boxu, protože při filmu např z DVD je obraz normální. Nevíte kde by mohl být problém ? Předem díky za odpověď.

Odpovědi
bolak

A nemáš přepnuto někam jinam? To co popisuješ vypadá jako funkce PIP, která se využívá v případě že třeba sleduješ film puštěný z počítače (propojeným s televizí) na televizi a chceš mít letmý přehled i o tom co se děje v televizi (například když tam běží fotbalový zápas. nebo když čekáš na nějaký pořad v TV a ještě jedou reklamy, abys nemusel pořád přepínat a kontrolovat jestli už to nezačalo), tak si můžeš nastavit na televizoru „PIP v obraze“, tedy zmenšeninu televizního vysílání. Je tedy možné, že máš televizor zapnutý do jiného vysílání než je TV, ale protože nemáš připojený žádný kabel, tak vidíš jen černou obrazovku (případně zrnění) a někde v rohu ti běží zmenšené okno televize.

To může být jedna z variant.