Avatar uživatele
Pokročilý

Změnilo se něco, nebo co tím vyřešilo?

Zítra si připomeneme 50 let od samoupálení Jana Palacha, pote dalších. Je to pro vás významný den?
Změnilo se něco zásadního?
Nepřijde vám to jako zbytečná smrt?

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

To se snad ptá pohádkový Honza odkudsi z pece?

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Pokročilý

No jeho smrt byla především symbolem, který měl národ probudit a přimět k tomu se nějak bránit. Ano byl to mladý kluk, který mohl mít budoucnost a určitě je ho škoda. Ale říci, že se zas nic zásadního poté nedělo je blbost. Vždyt i hned proběhl tzv. Palachův týden. To samo o sobě je důkazem, že jeho smrt zbytečná nebyla. A taky bych řekl, že se zde změnilo mnoho věcí a dnešní doba je s tamtou nesrovnatelná.


Avatar uživatele
Zlatý

Mno... je fakt... já měl kdysi problém s hlavou, ale přežil jsem to, narozdíl. Myslím, že jsem na tom mnohem hůř, nežli. Právě proto, že jsem to přežil. A nic. Nobody care, žádná sláva. Zkrátka nic se nezměnilo, nevyřešilo, nikomu, včetně mě.

To jen tak pro příklad. ;)

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

orestez

Kryšpíne nestraš. Jím!

Avatar uživatele
Bronzový

orestez

Kdyby zde neodpověděl páprda kterého zrovna nemusím, odpověděl bych. Zatím ale palcuju Zjentka. Hele vole každej mladej je blbej a chce voke umřít. Vole jako za něco, ať je to za udávání, za nějaký ideál, za změnu a v tom telecím věku je ti emocionální protest, vole, tak chce si zkusit umřít. Vole já poslouchal rádio bole a tam, no hnus. Oni ho politizují, zneužívají voe prostě bands. Přitom měl problém sám se sebou. Vole každý to ví! Byla zima, měl stresy, dospíval. Honil páč byl ošklivej pro holky. Vždyť to se vole samo nabízí. Najít si nějaký konečný cíl a ten promítnout do společnosti, do dění. Smrt. Když umřu, vyřeším to.

No, takhle se mluví ve škole v Brně. Samé vole. Jen říďa hovoří spisovně.
Vole fakt jo, buď byl zamilovanej, protože rodiče ho měli rádi, nebo nevěděl co se sebou. Změnil něco, něčí život? Možná bláznů kteří stříleli do vrátného, protože byl komunista. To není normální! Někomu sahat na život, Zvoníšku, dovede to někdo pochopit? Zabít běžného člověka kterého nemáte rádi a proto že vešel do výhod s Červenou knížkou? Sehnat zbraně a zastřelit nějakého borca vo kterým si myslím, že je komunista kterej dělá zlo? To vole.
Já neříkám, že jsem nechtěl v jeho věku umřít, zabít se. Hřbitovy vole jsou plný takových. Vole nešťastná láska, pocit osamělosti, ctít ideály neznámé svobody lidí, ti to cítí jinak. Chodí do práce, živoří, stáli fronty na hovězí, na pomeranče. Jasně, je zde, tedy byl zde kluk Jarda Hutka kterýho komanči vole vytlačili. Neříkám, že nic neuměl. Ale tak s námi i s našimi rodiči kteří v tu dobu žili, samej Stalin, Brežněv, prostě se tomu přizpůsobili. A hodně lidí prásklo Knížkou vo stůl. Konkrétně po roce 1968. Ví snad někdo, jak byli tito lidi šikanovaní, v práci náboráři, kolegy? Až museli odejít. Kolik rektorů muselo kvůli své křesťanské víře odejít z Karlovy Univerzity? Strejda Karel Kořínek (vedl sbor Křesťanské sbory) přehazoval kosti na jatkách. Prostě v tom byli všichni, v tom režimu. Nejhorší co vede národ, jsou ozbrojené síly, VB, státní policie a jejich konfidenti. Ale střílením nebo samovraždou prostě tyto lidi nezměníme! Oni jsou takoví.
__________________________
Žádné slovo není urážkou. Jen náhledem, jak se mluví a jak jsem to promítl.

Avatar uživatele
Zlatý

zjentek

No já když přečet otázku, taky mě napadla JASNÁ ODPOVĚĎ. Jenže- pak jsem se ZAMYSLEL a řekl jsem- zjentku, vyjádři to stručně věcně, zvoníšek je ještě mladá, tak to nezdramatizuj. Chápeš, ta hlava, ta hlava... to ale Palacha netrápí!

Avatar uživatele
Zlatý

zjentek

Jo a ještě chci dodat, že prostě, zkrátka škrtl sirkou a s tímhle neměl komunismus co dělat! Nevím, proč plést hrušky s jabkama. Víme, co se dělo 11. září na Manhattanu? To byl ohýnek! Tomu hořící Václavák NEMŮŽE KONKUROVAT! A myslí snad JEŠTĚ DNES NĚKDO, že Manhattan ohýnek snad měl něco společnýho s terorismem??? Nenechme se vysmát... a taky tam ty pochodně stavěli v šedesátymosmým... takže bacha- neplést ovoce, věci jsou někdy jinak, než se slepým zdají..

 

Zajímavé otázky v kategorii Věda

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 4074
Zlatý Kepler 1755
Zlatý Drap 1649
Zlatý quentos 1558
Zlatý mosoj 1506
Zlatý led 914
Zlatý marci1 894
Zlatý Lamalam 717
Zlatý gecco 709
Zlatý hanulka11 626

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.