autacek

Změnila se za dobu existence kondomů nějak jejich bezpečnost a spolehlivost?

Nejlepší odpověď
dubraro

Určitě ano, vývoj stále probíhá, kondomy jsou stále jemnější a přitom spolehlivější. Vyrábějí se už i z jiných materiálů než latex.

Zdroj: https://e-kondomy.cz/kondomy

Další odpovědi
Kepler

Ano, kdysi se kondomy vyráběly z ovčích střívek a podobných živočišných materiálů, později z vulkanizované pryže, dnes z latexu, případně polymerních materiálů. Odolnost a spolehlivost šla samozřejmě nahoru.

led

Ano, zmenila sa. V praveku a v časoch primitívnych národoch ešte nejestvovala technológia, ktorá pri výstupnej kontrole preverovala ich nezávadnosť. Dnes už nebezpečenstvo nechceného otehotnenia je minimalizované. Aj keď „chybička se vloudí“…