Dochy

Změnil se význam slova „premiéra“?

Zdar
Poslední dobou mám pocit, že v TV programu vídám velmi často heslo „premiéra“, a když se mrknu na detail, zjistím, že je to film, který už jsem v TV viděl řádově před 5–10 lety, a navíc mám pocit, že jsem an něj v programu narazil i v posledních měsících/týdnech … Je to normální? Ušlo mi něco? Zaspal jsem dobu??
(Příklad: 23.10. Prima max, 22.00 Leon http://tv.sez­nam.cz/program/4833901 )

Nejlepší odpověď
marci1

Premiéra znamená, že byl film včera ve 22,00 hod. uveden na Prima Max poprvé (jako „Premiéra“) a podruhé je uveden na stejném kanále 24.10. v 00,25 ho­d. 🙂

Další odpovědi
independent

To bude asi další marketingový trik, jak zvýšit sledovanost.

Dochy

Marci: Takže když byl před měsícem na Primě (tentokrát čistě hypoeticky), nebrání to nikomu na Prima Max to nyní označit za premiéru?? 😉

Kepler

Myslím, že nebrání, leda by ta premiéra byla na Primě Max. To je jiný kanál, i když ze skupiny Prima.