Kepler

Změní globální oteplování a sucho u nás zásadním způsobem náš život?

Dělá se už něco skutečně významného v zadržování vody na našem území? Program Dešťovka neberu. Má vůbec smysl uvažovat o projektu Dubaj-Odra-Labe? Podle předpovědi odborníků by se mělo extrémní a výjimečné sucho rozšířit na 60 procent území. https://www.id­nes.cz/zpravy/do­maci/sucho-cesko-situace-rozsireni-pocasi.A190722_151­310_domaci_re­my
Na Jižní Moravě se už dokonce dají pěstovat fíky.
https://www.de­nik.cz/ekonomi­ka/jako-v-italii-za-rok-sklidi-pestitel-z-pribic-az-metrak-fiku-20180622.html
Třeba časem budeme jezdit k moři do Polska, místo do Chorvatska…

https://pixaba­y.com/photos/de­sert-arizona-united-states-833518/

Nejlepší odpověď
mosoj

To si piš!!!!! A velmi brzy.
Mnoho lidí vodu nezaplatí a bude ji mít minimum.

Další odpovědi
Edison

Říká Ti něco slovo interakce? Vzájemné působení? Jestliže se změněj vnější podmínky, nutně to vede ke změně chování subjektů. Neumím si představit, že by to tak nebylo.

Pepa25

Změní, ale ne zásadně. Asi hlavní faktor bude skutečně voda. Prostě je poměrně nerozum si v dnešní době pořizovat bazény nebo golfové trávníčky bez zajištění zdroje vody. Rozumní lidé ale vodu už řeší dávno, třeba moji rodiče postupně vykopali dvě studny, jedna má přes 10 metrů. Mají i napojení na obecní vodovod. Takže mě spíš děsí komunistické návrhy o znárodňování …

Kryšpín

Už se na tom pracuje před lety když došlo k snížení odběru vody tak se údajně z tohoto důvodu musela zdražit, / aby majitelé neměli menší zisky / tak možná kdo napouští bazén bude mít slevu a ty ostatní mírně vyšší.

Jinak rudoši v parlamentu navrhují zestátnit studny a to je vynikající nápad, nýní jenom zda to kobliháři, růžovky, dredisti, modroočka a další podpoří.

Kepler

Kryšpín: zajisté, totéž se děje i při úsporách elektřiny, tepla atd. Snížení spotřeby = zvýšení ceny. Není to ale odpověď ani na jedinou mou otázku.

Pepa25

Tak jednoduché to není. Samozřejmě, zrovna v případě vody jsou poměrně velké fixní náklady, které se musí rozpočítat. Ale v případě elektřiny je to úplný nesmysl. Jednak spotřeba elektřiny kromě krátkého období krize pořád roste a za druhé rostou také náklady. Takže nic ve zlém, ale jen hlupáci si říkají, že v případě snížení spotřeby nic neušetří, protože se (automaticky) zvýší cena.

Kepler

S tou elektřinou si nejsem úplně jistý. Za poslední dekádu stoupla spotřeba elektřiny v ČR o 5%, ale její cena několikrát více. Přitom většinu spotřebuje průmysl a vsadím celou tvou výplatu, že v domácnostech spotřeba klesá, především proto, že se používají el. spotřebiče až několikrát úspornější (LED svícení, TV) a stále více se využívají alternativní zdroje. Takže šetříme, ale přesto platíme jako mourovatí.