Změna zvuku lžičky v hrnečku – čím je to způsobeno?

Všiml jsem si, že když si uvařím kávu (espresso) do hrnečku a začnu ho míchat kovovou lžičkou, mění se výška zvuku, který je vydávan lžičkou, která naráží o stěny a dno hrnečku směrem k vyšším tónum. Když chvíli míchám bez dotyku stěn či dna, tak mohu změnu zvuku pozorovat znovu (opět začíná hluboký tón a mění se ve vyšší). Schvalně vyzkoušejte. Čím je to způsobeno?

Nejlepší odpověď
vagra

Bavím se představou,že zrovna teď,si i ti,co kafe nepijí,spěchají uvařit espresso,aby si mohli zacinkat a přitom sledovat výšku zvuku.Pak zbývá už jen vymyslet teorii,proč tomu je tak a ne jinak.
Anonyme,neděláte náhodou v nějakém našem důležitém výzkumném ústavu?

Další odpovědi
FOG

Uz to vidim,zas bude potreba par set tisic na tento vyzkum.jakoz na kazdou jinou p…u.