petr12345

Jaké možnosti odvolání má učitel, kterému bez upozornění ředitel změnil týden před začátkem školního roku předměty?

Jaké možnosti odvolání má učitel, kterému bez upozornění ředitel školy změnil týden před začátkem školního roku předměty které bude vyučovat? Navíc jsou to předměty, pro které nemá aprobaci?

Nejlepší odpověď
annas

Učitelé nastoupili po dovolené, takže jejich úvazek, mohl ředtel školy změnit .
.
Neznáme důvod, který vedl ředitele k rozhodnutí, , že přiděllil učiteli předměty, pro něž nemá aproibaci. Ředitel je přece odpovědný za chod školy.

Je zbytečné spekulovat, zda jsou to podobné předměty, zda ředitel přijal nového učitele, zda má učitel potřebné vzdělání, zda jde o všechny vyučovací hodiny nebo jen část atd.

Pokud se učitel nedoví vyscětlení od ředitele školy, může se odvolat ke zřizovateli školy.
Doplňuji:

Projděte si odkaz, kde je odpověď na stejnou otázku.
http://info.e­du.cz/cs/node/55019

Jak jsem napsala, ředitel je zodpovědný za provoz školy a na prvním místě je třeba zajistit výuku. V souladu s provozním a organizačním řádem může přidělit vyučujícím předměty, pro něž nemají aprobaci.

Stejně to uvádí i Česká školní inspekce, i když jde o starší článek – http://www.uci­telskenoviny.cz/?ar­chiv&clanek=3847

Další odpovědi
Drap

Může dát výpověď

setapouch

Zaklad je pracovni smlouva, popr. kolektivni smlouva. Tam by melo byt stanovene co je mozne a co ne.

da ny

Těžko říci, náplň práce určuje zaměstnavatel (tady ředitel).
Důležité je, zda učitel chce učit, potřebuje tuto práci. Možná je tot řešení z nouze přechodné (odpadl/a kolega/gyně, nebo se hodlá touto cestou zaměstnance zbavit ;)