_Lucka_

Kdo je oprávněnou osobou při změně trvalého pobytu? Viz popis otázky.

chtěla bych se zeptat ohledně změny trvalého pobytu – na stránkách www.mvcr.cz jsem četla: „…v případě, že oprávněná osoba potvrdí souhlas na přihlašovacím tiskopisu k trvalému pobytu před zaměstnancem ohlašovny.“ Je oprávněnou osobou člověk, který zde má trvalý pobyt (a není majitel) či to musí být nutně majitel bytu.
(http://www.mvcr­.cz/clanek/hla­seni-trvaleho-pobytu-996765.aspx)

Původní neotázka
změna trvalého pobytu – oprávněná osoba

Odpovědi
Nuk nuk

Oprávněnou osobou je v tomto případě jen majitel bytu. Od něj na úřadě potřebujete písemný souhlas.