dáma z ČR

Změna trvalého bydliště

Je velký problém,když nahlásím změnu trvalého bydliště u zdravotní pojišťovny(vozp) za déle než 30 dnů?Hrozí pokuta?(v jaké vý­ši)?

Odpovědi
Drap

Myslím že žádný postih tě nečeká, zvláště v případě, pokud v této době nebyl čerpán žádný nárok od příslušné zdravotní pojišťovny.

Hamon

Žádná pokuta ti nehrozí – povinnost hlásit yměnu sice existuje, ale není sankciovaná (alespoň jsem o tom nikdy neslyšel). Ale ve vlastním zájmu změnu nahlas co nejdřív.