Avatar uživatele
anonym

Změna příjmení u dítěte

Jak mohu změnit příjmení u syna,který nosí příjmení po svém otci,se kterým se ale vůbec nestýka,otec o něho nejeví vůbec žádný zájem,ale výživné zasílá pravidelně.Na adrese trvalého bydliště se nevyskytuje a když jsem mu zaslala doporučeně žádost o změnu příjmení,kterou mi sepsal právník,opakovaně mi ji pošta vrátila zpět,protože si ji nevyzvedl. Můžu o změnu příjmení zažádat i bez jeho souhlasu? Synovi je 5let a nikdy nebyl s otcem v kontaktu. Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? iwetax před 5133 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

Samotnému mi bylo měněno příjmení po pokrevním otci, s nímž jsem se nestýkal. Když tedy budu vycházet z vlastní zkušenosti, scénář bude následující:

  • o změnu příjmení zažádáte formou žaloby na otce. (Což Vás přijde na 1000,– Kč.) Je dobré, aby syn nejprve promluvil např. s psychologem, jehož posudek o postoji syna ke změně příjmení bude důležitým podkladem a argumentem. Jestliže se otec s Vámi nestýká a tudíž k soudu ani nepřijde, bude změna příjmení o to jednodušší. (Ten můj to kdysi hnal až na krajský soud, pěkně si poplatil, a stejně to prohrál.)

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek