astroamateur

Změna polohy hmotného středu Země za 45 hvězdných dnů

Pořád na to nemůžu přijít. Potřebuju trochu pomoct. Zadání: a) O kolik km se změní poloha hmotného středu Země za 45 hvězdných dnů v pravoúhlém souřadnicovém systému s počátkem ve Slunci a osami pevně danými vůči stálicím. Dráha Země kolem Slunce je kruhová s r= 1 AU a jeden oběh trvá 8760 hod. Gravitační působení Měsíce vynechej. b) O kolik km za 45 hvz. dní v tom samém systému se změní poloha člověka na rovníku a v Praze? (zeměpisná šířka Prahy-50°)

Odpovědi
Drap

Astronomická ? Už to tady bylo včera.

Shizuka024

Lidi můžete mi pomoc vůbec nemůžu přidávat otázky :( ukaže mi to vždycky tohle ..
Stránka nebyla nalezena
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nova?questi­on=Rozd%C3%ADl+me­zi+rasou+psa+Pug+a+M­ops+%3F

Omlouváme se, ale tato stránka nebyla na našem serveru nalezena.

Možné příčiny:
překlep v adrese,
starý odkaz v oblíbených nebo ve vyhledávači,
stránka neexistuje nebo byla přesunuta.
Kam dál?
Přejít na hlavní stranu, nebo pokud jste přesvědčeni, že odkaz dříve fungoval, kontaktujte prosím správce.