WeeBear

Změna pojišťovny,–u které jsem teď vedena?

Dnes jsem si byla změnit pojišťovnu, během patnácti minut to bylo vše hotové. Paní mi říkala, že budu vedena k poslednímu čtvrtletí, ale na podepisované kopii je uvedeno, že jsem klientem od 1.1.2012, průkaz pojištěnce mi má přijít ke konci roku, bylo mi ještě řečeno, ať se do konce roku přehlásím u obvodního lékaře.

Spletlo mě datum odkdy jsem jejich klient, jsem zatím klientem staré pojišťovny, nebo už nové od chvíle, kdy jsem podepsala ‚lejstra‘? Popř. Když půjdu k doktorovi, mám vzít starou průkazku, nebo podepsanou kopii z aktuální pojišťovny?

Nejlepší odpověď
hanulka11

zatím jsi klientem staré pojišťovny a od 1.1 2012 budeš klientem nové pojišťovny ,protože podle zákona můžeš měnit pojišťovnu a to jedenkrát během roku vždy k 1. dni následujícího čtvrtletí

takže ti stále platí stará průkazka

Další odpovědi
fablen

jen dodatek – rozhodně změnu nahlásit nejen všem svým lékařům, ale i svému zaměstnavateli, aby pojistné posílal správné pojišťovně na správné číslo účtu!