bleda_ruze

Změna pobytu při neschopence – nutná návštěva lékaře?

Vím, že je možné změnit si místo pobytu, kde se mám vyskytovat, když jsem na neschopence. Je nutné jít to řešit přímo k lékařce nebo stačí jí zavolat a nahlásit nové místo pobytu? Díky moc za každou cennou radu.

Nejlepší odpověď
johana 56

Změnu pobytu během dočasné pracovní neschopnosti povoluje ošetřující lékař,nebo jeho nadřízený. V případě, že stanovený léčebný režim tuto změnu nevylučuje, lékař by ji měl povolit. Pokud se jedná o změnu pobytu v prvních dnech dočasné pracovní neschopnosti (a nadále i v době, kdy Vám jako pacientovi náleží započitatelný příjem), musíte předem tuto změnu oznámit zaměstnavateli. Oznámení musí být písemné nebo jinak prokazatelně doručené.
Lékař zapíše tuto změnu do dokladu o DPN a nahlásí příslušné Správě soc.zabezpečení.

Další odpovědi
Drap

To místo pobytu musíš mít na neschopence napsané. Po tekefonu to asi nepůjde napsat.

anonym

Změna pobytu během nemocenské se dá vyřešit tak, že si zavoláš na správu soc. zabezpečení, přímo pracoviště kontrolních pracovníků.