Abra Cadabra

Když jsem ztratil občanku a rozhodl jsem se, že na magistrátu požádám o změnu křestního jména, jak mám postupovat?

Nevěděl by prosím někdo poradit když jsem ztratil dnes občanku a rozhodl jsem se, že na magistrátu požádám o změnu křestního jména, jak mám postupovat? Mám rovnou zažádat o změnu jména po zaplacení poplatku a rovnou při tom nahlásit ztrátu občanky aby se vyrobila nová už rovnou s novým jménem? :) nebo nejdříve musím nahlásit ztrátu počkat než se vyrobí a až pak žádat o změnu jména což způsobí opětovné vyrobení občanky

Odpovědi
anonym

Musíte nahlásit ztrátu občanky ideálně rovnou na policii. Asi si neuvědomujete nebezpečnost zcizení identity. Existují společnosti, které vám půjčí jenom na občanku … Kamarád splácí 7 let půjčku, kterou si takto vzal jeho spolubydlící. Jinak na úřadě zaplatíte pokutu. Oni vám nevydají občanku bez té staré. A když nahlásíte ztrátu, prvně vám vydají novou, abyste tu mohl vyměnit s novým jménem …

autacek

Abrakadabra tě pojmenovat nenechají, ztrátu občanky nahlas na fízlech (samotné nahlášení na obecním úřadě nestačí), pokud se budeš moci prokázat při podání žádosti třeba pasem, tak by se to dalo zvládnout i jak popisuješ.

Hlada

Ztrátu občanky i změnu jména lze vyřídit na přísluném matričním úřadě.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Hlada

Matesax: Nešiř paniku! Půjčka na cizí občanku je masově šířený blábol. Jak mohl věřitel dokázat platnost smlouvy a předání peněz? Viděl jsi na vlastní oči rozsudek?

autacek

Abrakadabra tě pojmenovat nenechají, ztrátu občanky nahlas na fízlech (samotné nahlášení na obecním úřadě nestačí), pokud se budeš moci prokázat při podání žádosti třeba pasem, tak by se to dalo zvládnout i jak popisuješ.