Avatar uživatele
FikeCZ

Změna fotky!

Mám takovy problem mam fotku JPEG velikost 2MB..ale potřebuji aby kvalita fotky byla stejna ale velikost menší,neda se to nějak udělat?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? chudst, tom004 před 4622 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
beer

Nevím, co myslíš slovem „kvalita“.
Pokud fotku zmenšíš, zákonitě nebude obsahovat tolik pixelů (dat), ale „pro oko“ může být dobrá, ne-li lepší(zaostří se) ! Samozřejmě záleží na kvalitě původní fotografie. Obrázek si můžež také oříznout atd.
Česky a zdarma je např. XnView:

Zdroj: http://www.sta­huj.centrum.cz/gra­fika_a_design/proh­lizece_obrazku/xnvi­ew/?g[hledano]=uprava fotografii&g[oz]=1­.98.2

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hlada

Nedá. Když bude soubor obsahovat méně informací, projeví se to v kvalitě.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
chudst

Mate-li na mysli velikost co do rozmeru, pravdu ma Beer: do urcite chvile, kdyz to budete zmensovat, bude obrazek cim dal lepsi a lepsi. Jakmile vsak prekrocite nejakou velikost, zacnou se jiz detaily vytracet.

Jestli mate na mysli velikost co do velikosti souboru v MB, pak ma pravdu Hlada. Je tu ale jedno „ale“: pro potreby internetu se to v klidu da zmensit pomoci IrfanView (napr na nejakych 700kb ze 2MB) a pro oko je to temer neznatelny rozdil; IrfanView je zdarma, pokud to chcete pro tyto ucely, rozhodne ho doporucuji – da se v nem delat i hromadne davkovani fotek (tj. chcete-li dat na net treba 20 fotek, staci si to jen v programu navolit jednou a on vam zmensi vsechny). Jen pozor – zmensena kvalita neni vetsinou poznat jen na oko, v pripade tisku to byva poznat znatelne!

eLx: tak to jsem nepochopil. PNG obsahuje daleko mene komprese, nez JPG; jinak receno – JPGcka jsou mensi, nez PNGcka. On to potrebuje zmensit, tudiz je tam potreba ztratova komprese v prave v JPG.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tom004

Jestli,jsem otázku dobře pochopil,dá se velikost upravit,řeba,v tom­to programu.

http://www.slu­necnice.cz/sw/jpeg-resampler/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
eLx

Zkus to uložit do formátu PNG.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
DDarent

Tim kvalita myslíš 2000 pix. nebo 100 pix.???

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek