ShyDoe

Zlovlci v Game of Thrones – jaký mají smysl v tomto příběhu ?

Jen chci vědět, jestli mají nějaký zásadní vliv na děj, když už jich několik jen tak zabili a zbylo jich pár… A co jsou vůbec zač ? Je pravda, že když zemře jejich „majitel“ zemřou i oni ? Prosím, neříkejte mi žádné spoilery k dalším dílům, které ještě nevyšly :) jen mě zajímá, jakou mají v ději roli a jestli jen malou, nebo důležitou :) děkuji :)

Odpovědi
Ella

Zlovlky našli Starkovi v lese, když jeli z popravy zběha z Noční hlídky – zlovlk se snažil zabít jelena, aby mohl nakrmit mláďata, ale jelen ho probodl – nejspíš symbolika rodu Starků a Baratheonů… a bylo tam pět štěňat – jedno pro každé starkovo dítě + štěně albín, které patřilo k Jonu Snowovi.
Zlovlci si svého pána/paní hlídají a starkovi děti (tři určitě) mají taky schopnost vidět skrz mysl jejich zlovlka.

Není to nutnost, že když zemře majitel, zemře i zlovlk, ale je to pravděpodobné – někteří psi jsou svým pánům tak věrní, že pojdou žalem.
Zlovlk je symbolem rodu starků, ale jestli mají nějakou vyšší úlohu v příběhu než hlídat svým pánům/paním záda, to jsem se za pět knih nedozvěděla.

Sanse Lady zabili místo Nymerie když pokousala Joefryho, a Aryina Nymerie se od té doby toulá někde kolem řeky… Robův zlovlk je stále s ním, stejně tak mají u sebe svoje zlovlky Riccon a Bran a Johnův se teď toulá někde v divočině za Zdí a sleduje Sama s Fialkou… Takže nějak vázaní spolu taky nejsou, ale myslím, že poznají, v obou směrech, jestli se něco druhému stalo – jak zlovlci o svých pánech, tak o ostatních svých sourozencech… aaaa starkovic poznají, když se něco stane jejich zlovlkům… alespoň tak si to pamatuju z knihy. Ale zatím ne, žádnou větší roli tam neměli… :D