EDA

ŽLOUTNUTÍ NEHTŮ

Co způsobuje žloutnutí nehtů na nohách u mladého člověka? Chybí vitamíny?

Nejlepší odpověď
annas

Setkala jsem se se žlutými a tvrdými nehty jen u starších lidí. Některé důvody uvádí lékař. I když se vás možná netýkají vzhledem k věku, dovíte se víc. Jinak navštívit lékaře.

U plísňového onemocnění nehtů se nejprve na okraji nehtu objeví bílá nebo žlutá skvrna. Ta se pomalu rozrůstá a nakonec se roztáhne na celou plošku. Nehet hrubne, ztrácí lesk, přestává být průhledný a postupně mění barvu, žloutne a hnědne. Ploška se někdy odděluje od lůžka a drolí se. Nemocný nehet začne zarůstat a zaněcovat se, případně se deformovat, a to je značně bolestivé. K houbové infekci se často může přidat i bakteriální. Léčba je pak mnohem obtížnější a trvá déle.

Více informací v odkazu

http://www.dok­toronline.cz/cla­nek/1206-Na-nohy-zapominame.html

Projděte si i tento odkaz, najdete různé názory na žluté nehtíky u dětí. Doporučení – léčit nehty, až narostou nové. Vlastní zkušenosti nemám, ale snad různé mastičky a vodičky zabírají.Také záleži na obuvi.

http://www.emi­mino.cz/disku­se/zlute-nehty-na-nozkach-18682/

Další odpovědi
partep12345

Já jsem to měla na ruce a bylo to z laku .. Protože jsem si odlakovala nehty a pak se mi trochu i drolily . Takže je možné že je to z toho pokud sis je lakovala … Jinak nevím …

To jsem já

Taky mi žloutnou nehty po lakování. Jinak jsem se s tím nesetkala.