Avatar uživatele
tojsemjá

Zlomený prst?

Malíčkem u nohy jsem nešťastně „nakopla“ stůl.Zmodral a natekl,ale myslím že se s tím Dr. moc nepářou a zlomené malíčky do sádry nedávají.Stačí být v klidu a ledovat,nebo radši zítra pohotovost?Moc by se mi tam nechtělo ☹

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? panenka, kapka před 4947 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
martina1

Přesně tak,na 90% vám dyjí elastické obinadlo a doporuší zvednout nohu,ledovat a mast Dolgit nebo IBU-HEPA.nebo Heparin gel.Ledujte to a co nejméně pár dní nohu zatěžujte.Pokud by se to nelepšilo a za týden byla bolest stejná nebo horší,tak zajděte na RTG.Sledujte prokrvení,kdyby fialová parva tmavla,tak také zajděte k lékaři.Ať vás to dlouho nebolí…
Doplňuji:
Dřív se dávala sádra téměř na všchno i na natržené vazy,ale dnes se dává ortéza,když už je třeba fixace.Lékař vás určitě nevyhodí,ale já bych vyčkala.

Upravil/a: martina1

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

to tedy dávají, můj táta by moh vyprávět. Normálně mu kvůli malíčku zasádrovali nohu až po koleno. Kolegové z tělocvičny mu malíček obvázali leukoplastí společně s prsteníčkem, který tak zároveň sloužil jako „dlaha“, a doktor je pak chválil, že prý první pomoc zvládli na jedničku. Chirurgovi se nevyhnete …

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
kapka

Jestli to není otevřená zlomeninka, tak bych si udělala domácí dlahu z párátek a seděla dál u pc. Zítra uvidíte. 😁

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

dávají syn si zlomil tři prsty nedávno

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal

Běžte k lékaři.Ostatní odpovědi jsou zajímavé,ale je to příběh toho konkrétního člověka.U vás je tomu jistě podobně ,ale nechte rozhodnot lékaře.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

V každém případě si zajděte k doktorovi. Stojí to zatím jen trochu času a 3o kč, pro jistotu,Já si pochroumal na lyžích kotník . Pobolívalo to asi půl roku než jsem se tam odhodlal jít, Mněl jsem pochroumané vazivo špatně srostlé museli mi to v narkoze rozlomit a zasádrovat. možná že by to srostlo samo ale jistota je jistota. V nemocnici není žádná pořádná zábava když vás něco bolí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek