tojsemjá

Zlomený prst?

Malíčkem u nohy jsem nešťastně „nakopla“ stůl.Zmodral a natekl,ale myslím že se s tím Dr. moc nepářou a zlomené malíčky do sádry nedávají.Stačí být v klidu a ledovat,nebo radši zítra pohotovost?Moc by se mi tam nechtělo ☹

Nejlepší odpověď
martina1

Přesně tak,na 90% vám dyjí elastické obinadlo a doporuší zvednout nohu,ledovat a mast Dolgit nebo IBU-HEPA.nebo Heparin gel.Ledujte to a co nejméně pár dní nohu zatěžujte.Pokud by se to nelepšilo a za týden byla bolest stejná nebo horší,tak zajděte na RTG.Sledujte prokrvení,kdyby fialová parva tmavla,tak také zajděte k lékaři.Ať vás to dlouho nebolí…
Doplňuji:
Dřív se dávala sádra téměř na všchno i na natržené vazy,ale dnes se dává ortéza,když už je třeba fixace.Lékař vás určitě nevyhodí,ale já bych vyčkala.

Další odpovědi
quentos

to tedy dávají, můj táta by moh vyprávět. Normálně mu kvůli malíčku zasádrovali nohu až po koleno. Kolegové z tělocvičny mu malíček obvázali leukoplastí společně s prsteníčkem, který tak zároveň sloužil jako „dlaha“, a doktor je pak chválil, že prý první pomoc zvládli na jedničku. Chirurgovi se nevyhnete …

kapka

Jestli to není otevřená zlomeninka, tak bych si udělala domácí dlahu z párátek a seděla dál u pc. Zítra uvidíte. 😁

anonym

dávají syn si zlomil tři prsty nedávno

Michal

Běžte k lékaři.Ostatní odpovědi jsou zajímavé,ale je to příběh toho konkrétního člověka.U vás je tomu jistě podobně ,ale nechte rozhodnot lékaře.

elektrikář

V každém případě si zajděte k doktorovi. Stojí to zatím jen trochu času a 3o kč, pro jistotu,Já si pochroumal na lyžích kotník . Pobolívalo to asi půl roku než jsem se tam odhodlal jít, Mněl jsem pochroumané vazivo špatně srostlé museli mi to v narkoze rozlomit a zasádrovat. možná že by to srostlo samo ale jistota je jistota. V nemocnici není žádná pořádná zábava když vás něco bolí.