Šidlo

Jaký máte názor na zločin a trest po česky?

Sú tu otázky ako potrestať šmejdov a mnohí sú otvorene aj za trest smrti, hoci by sa jednalo o krádež, nie o násilie.

Ale aj sa tu obeť nejakého šmejda opýta, ako sa mu pomstiť, zrazu sa zbehnú ,,nastav druhé líce" a odhovárajú ju od akejkoľvek akcie.

dobre tomu rozumiem, že podľa priemernej českej morálky má dav právo na riadny lynč, ale obeť má odpusiť a nechať sa šmejdiť naďalej bez nároku na odplatu?

Ale bo na otázky o zlodejoch a otázky o pomste odpovedajú úplne rozdielni ľudia…napr. ľudia, ktorí majú na tieto veci vyhranený názor?

Ahmed…pekne, že žiadate dôkazy (bez irónie):

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vas-nazor-na-pomstu
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-pomstit-zlemu-cloveku
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-by-jste-delali-v-teto-situaci
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/muzu-zastrelit-zlodeje-kdyz-se-mi-vloupa-do-bytu

a ešte to okienko našlo x takýchto otázok s podobným obsahom…preto sa teraz pýtam

super logika, že každý, kto hovorí po slovensky je slovák…kukám!

Nejlepší odpověď
iceT

Pomsta nejlépe chutná zastudena, proto je třeba s pomstou počkat nějaký čas, aby oběti nedošlo, z které strany to přišlo. Ovšem s čekáním na příhodnou dobu se taky může stát, že pomstychtivec vychladne a přestane se chtít pomstít.

Já jsem pro zločin a trest, ovšem přiměřeně, ale na druhou stranu nelze se divit lynčařům, současné tresty nejsou adekvátní zločinům.

Proto pár facek za rohem bez očitých svědků nemusí být zlé řešení.

Další odpovědi
klumprt

Já už jsem si to přečetl asi pětkrát a stejně nevím, o co ti jde. O to, jestli je v Česku nějaký specifický přístup lidí k pachatelům? Nemyslím si.

Drap

V jakém stavu je společnost, se odráží i v platných zákonech a činnostech soudů. A jaké jsou soudy, tak se i trestá.

gecco

Trestne ciny je treba trestat – ale jen zakon muze definovat, co je trestnym cinem a jaky ma za jeho spachani byt udeleny trest…
🙂
Pokud jde o diskusni prispevky – nemuzes dohromady michat placani emotivne labilnich prispevatelu s nazory reflektujicimi zakon…
„ako sa pomstit“?? – nijak – podat trestni oznameni, vse ostatni zavani trestnym cinem nebo navadenim k nemu…

Agneta

Já jsem pro více svobody. Například když si někdo na nějaké akci koupí zázračný „energetický disk“ za třicet tisíc (na kterém každý už na první pohled vidí, že se normálně prodává za dvacku), tak je to jeho věc, když je svéprávný a plnoletý:DDD

A slovensky si mluv u vás na bačově – ty logiko. Ta vaše zkomolená čeština* se nám nelíbí.
*)prý „slovenština“

anonym

Muzes ukazat nekoho, kdo se tak chova? Jinak je to snuska nicim nepodlozenych lzi, srovnavas jablka s hrsukami.
Mimochodem, „podľa priemernej českej morálky má dav právo na riadny lynč“ – no, dalsi Slovak se nam vybarvuje. Zaplat buh, ze jsme se vas zbavili.

Ad doplnění. Nepochopil. Přestože to nebylo nic světoborného. takže ještě jednou (a přečti si to pomalu): Muzes ukazat nekoho, kdo se tak chova? A možná raději ještě jednou: Muzes ukazat nekoho, kdo se tak chova?

annas

Ad Agneta,

nedočetla jsem celou Tvou odpověď. Nesouhlasím s názorem na slovenštinu.