annas

Zletilé dítě, zodpovědnost rodičů, jak je to?

Dobrý den, pokud je již dítě zletilé, ale studuje, tak jak je to se zodpovědností rodičů. Příklad: Zletilé dítě má neomluvené hodiny, ze školy kam chodí vyhrožují, že to oznámí na sociálce, jelikož když se rodiče rozváděli, tak byl určen výchovný dohled.
Podle mého z toho rodič, kterému dítě bylo svěřeno do péče z toho nemůže mít žádný problém, když je dítě zletilé.
Případně by mě ještě zajímalo do kdy(do jakého věku) rodič zodpovídá za to, jestli jeho dítě chodí do školy. Děkuji, je to pro jednu známou, tak snad se mi podařilo vysvětlit o co jde.

Odpovědi
anonym

Pokud je člověk zletilý a způsobilý k právním úkonům, odpovídá si za své činy sám.
Jiná je záležitost, která se týká výživy ditěte, pokud dítě řádně studuje.