Zlepšila se životní úroveň a ekonomika na Slovensku poté, co přešli na Euro?

Nejlepší odpověď
led

Plus: Prechodom na Euro a začlenením SR do EU sa zmenili obchodno-finančné vzťahy medzi firmami na Slovensku a zahraničím. Vznikla možnosť nakupovať a predávať bez kurzového lístku, pracovať a bývať nielen na území Slovenska, ale kdekoľvek na území členských štátov EU. Toto prirodzene má aj kladný vplyv na životnú úroveň slovenských občanov.

Mínus: Čiastočná strata „samostatnosti“ a prispôsobenie sa legislatíve EU. To má záporný vplyv aj na určité odvetvia národného hospodárstva, ktoré musia buď zmeniť svoju štruktúru a výrobný program, alebo znížiť produkciu, čo má za následok zánik pracovných miest. Na druhej strane legislatíva EU zvyšuje rozvoj súkromného hospodárenia a jej konkurencieschop­nosť.

neporovnávajme Korunu a Euro, ale tzv.nákupný košík" tj tovar, ktorý možno kúpiť napríklad za hodinu práce a reálne náklady na život v danom regione. Naďalej jestvujú na Slovensku „hladové doliny“, kde ľudia len prežívajú a živoria.
---myslenie ľudí sa taktiež zmenilo a vďaka ekonomickým nožniciam sa začína prísne diferencovať tzv. myslenie podnikateľa od myslenia zamestnanca.
Preto bolo možné počuť nehoráznu lož predsedu opozičnej politickej strany:
Na Východnom Slovensku sú tak nízke platy, že ľudia zarábajú „len 500.-€ v čistom“ Zabudol však, že ľudia sú radi, ak vôbec dosiahnú aspoň tých 500.-€ v hrubom. V niektorých častiach Slovenska sú radi, ak majú aspoň 200.-€ za mesiac na rodinu.
Je veľký rozdiel medzi životnou úrovňou, príjmom a reálnymi nákladmi aj podľa jednotlivých regiónov. Aj samotný priemer platov udávaný Štatistickým úradom je neveľmi presvedčivý. Je to ako niečo: „ja mám 2 krajce chleba, ty máš celé kura. Obaja máme po jednom chlebe a polovičke kuraťa.“

PS ale okrem „Prechodom na Euro a začlenením SR do EU sa zmenili obchodno-finančné vzťahy medzi firmami na Slovensku a zahraničím.“ je to obdobné aj v ČR.

Další odpovědi
Drap

Osobně si myslím že samotné zavedení to nijak podstatně neovlivnilo ani jedním směrem.

Šidlo

namiesto kremíkového údolia sa tu buduje detroit

euro s tým nemá veľa spoločného

ak politici a veľká časť spoločnosti považuje inteligenciu za škodnú, jasné, že postupne zdrhne tam, kde si ich vážia, normálne zamestnajú a zaplatia a nešikanujú