Sůwa

Zlepšila by se zaměstnanost, kdyby důchodci nepracovali? Tedy za peníze 🙂

Podle této statistiky to vypadá, že víc než polovina momentálně nezaměstnaných by umistění našla, velké množství pracovních míst je obsazeno cizinci.
http://www.no­vinky.cz/ekono­mika/293989-polovina-ceske-populace-nepracuje.html
Váš názor?
Doplňuji:
227 tisíc pracovních míst těžko bude jen podřadných, důchodci sedí na př. i na úřednických místech na ministerstvech a v dalších úřadech. Z mého okolí pracují důchodci hlavně proto, že by jim důchod nepokryl náklady na bydlení. Z toho vychází úvaha, že by se vláda měla spíš zaměřit na politiku bydlení, aby jako ve vyspělém kapitalizmu nepřekračovaly tyto náklady 30% příjmů, než na politiku zaměstnanosti, kterou ovlinit sotva může.
Kablíku ( za podpory DR. Axla ) važ slova, já tě ale mazat nebudu.

Nejlepší odpověď
radce

Myslím, že ti důchodci by to nezachránili. Raději bych vyhostil všechny cizince, kteří zde pracují načerno…

Další odpovědi
briketka10

podle mého názoru, bych tu nechala zaměstnané
jen ty slušné cizince a ty mafiány bych vyhostila,
ovšem jen s pracovním povolením a zkrátila bych
odchod do starobního důchodu, jak to bývalo dřív !
i když já mám ČID nevím, jak se mi bude počítat,
když dlouho nepracuji a jsem hlášená na ÚP, ale i
tak je to vůči budoucím odcházejícím důchodcům
velmi nespravedlivé..
ale na druhou stranu, proto
jsou tu ti cizáci, kteří to odřou my bychom čecháčci
nesáhli na špinavou práci za málo peněz, ale oni ji
potřebují i za tak málo :((

anonym

Můj názor je takový, že je opravdu mnoho pracujících důchodců a jak píše Sůwa, tak převážná část sedí v kancelářích, tedy se fyzicky mno nenadřou. Což o to, mají psychické zaměstnání, nic méně ti důchodci jsou už otrlí, že je nic nerozhodí a tak zabírají lidem místa. Být vládou, tak při zaměstnání důchodce bych jim pozastavil důchody do doby, než ukončí pracovní poměr. Radce má pravdu, proto že je u nás mnoho cizinců a pracuji legálně na postech, které by mohli vykonávat čeští lidé, ale to by museli chtít. Nejednou jsem slyšel našince, že raději být na podpoře z ÚP než dělat za 14000 hrubého.

Mc Merkurion

osobně si myslím,že důchodce by si měl užívat důchodu a nezabírat místo mladším,ale když se na to podívám objektivně a z vlastní zkušenosti,tak jsou obory,kde raději zaměstnám důchodce se zkušeností a praxí,než čekat,až se to mladej naučí

pusinka50

Proč se tu musí lidé pořád jen urážet? Že by nám sem ty novoty zanášeli ti noví mladí a mladší na tomto serveru?

briketka10

no mě to naštvalo víš musela jít do kopru :)

briketka10

kablík,

tvou odpověď jsem dala smazat z důvodu
urážky vůči SŮWĚ není ani mladá ani já
nevím už, jak jsi ji nazval..je to starší slušná
dáma již v důchodu ..

Sůwa

Briketko díky, já to schválně nemazala – napsal, že jsem asi mladá a blbá, nebo už stará a blbá a Dr.Axl tomu dal paleček. To jsou právě takoví, co se drží zaměstnání v důchodu za každou cenu 🙂