Kelt

Zle považovat slova demokracie a svoboda projevu za synonyma?

Otázka je myšlena takto. V demokracii by měl mít člověk právo říci, co chce a nikdo by mu neměl v tom bránit a neměl by být trestaný. Proč jsou ale témata, kdy je zablokována diskuse na internetu. V nedávné době – Úmrtí Stanislava Grosse, Cikáni – romská otázka – nepřízpůsobiví – jak chcete a pod.
Určitě jsou další témata. Máte na to nějaký názor? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Synonyma to nejsou v žádném případě.

Další odpovědi
gecco

Ne – nelze…
Demokracie je způsob (forma) vlády.
Svoboda projevu je pak jednou ze svobod člověka, ale v demokracii je klidně možné demokraticky rozhodnout, že bude nutné ´držet hubu´… To, že „svoboda projevu“ je zakotvena ve Všeobecné deklaraci lidských práv je podstatné jen pro ty státy (zřízení), které se k ní přihlásí.
___
Ovšem s těmito dvěma principy zcela mylně směšuješ zablokování některých temat v diskusích na soukromých webech – máš-li svůj soukromý web, zablokuj v diskusích na něm klidně zakýkoli názor a komukoli – je to tvé soukromé právo.

redy

O těch cigoších sem to četla.A i když sem souhlasila s diskutujícima,tak to bylo dost hustý.
Zablokovaný to bylo kvůli sprosťárnám.
Já si myslím že svoboda slova je,ale vyjádřit by se měla slušnýma slovama.

I když někdy najít slušný slovo-je dost dřina.

marci1

Ne, nelze. Demokracie je lidovláda, vláda lidu. Demokracie a svoboda projevu by ale určitě měly být vzájemně spojeny. 🙂