tatanka

Zkysne mléko z mlékomatu po převaření?

Nejlepší odpověď
tom004

Kupuji ho každý pátek asi půl roku.Ještě nikdy při převaření nezkysalo.
Doplňuji:
S tím „převařením“ mléka je to trochu jinak.Převařením se nemyslí var při 100°C.Mléko je „převařeno“(pas­terizováno) při teplotě cca 72°C.Je to i teplota při které se začíná vytvářet „škraloup“.Tímto procesem dojde ke zničení choroboplodných zárodků a bakterií,mléko by se potom,pro další použití, mělo rychle ochladit.Ostatní vlastnosti,potřebné ke kysání,výrobě sýrů,jogurtů,ap,zůs­távají zachovány.

Další odpovědi
www

Ne, po převaření už nemůže probíhat přirozený proces.
Mléko je pak časem pouze hořké a nepouživatelné.
Doplňuji:
Ono „kysání“ je totiž způsobováno živými kvasinkami v mléce. Tyto mikroorganizmy hynou už při cca 70.stC.

Zdroj: Praxe