Avatar uživatele
Angela2713

Zkysla mi šlehačka,celý litr.Poradte mi prosím nějaký recept…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? rynek878, elektrikář, Kerberus, hanulka11, dědapetr před 4730 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
pokazdejinak

jestli jste jí skladovala při pokojové teplotě, tak dobrou chuť, máte zakysanou smetanu :) receptů spousta… třeba koprovka
jestli ovšem byla v ledničce, tak není zkyslá, ale shnilá :/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
rynek878

recept Vám asi neporadím,protože tato smetana je akorát dobrát jí vylít do WC,za prvé je zhořklá,šlehat se nedá,neboť se vlastně oddělí syrovátka a to ostatní.než si zkazit nějaké jídlo,tak jí raději vyhoďte.
Doplňuji:
pozor na to,je veliký rozdíl mezi zakysanou smetanou a zkyslou šlehačkou !!!!!!!

Upravil/a: rynek878

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dědapetr

Množství můžete přizpůsobit smetaně.
Ingredience

1/2 balíčkuvanikový cukr250 mlzakysaná smetana250 gměkký tvaroh100 gcukr moučka
Postup přípravy receptu

V míse rozmícháme tvaroh s kysanou smetanou, moučkovým cukrem a vanilkovým cukrem.

Vše dobře promícháme a dáme do kelímků. Zmrazíme a hotovou zmrzlinu podáváme jako sladkou pochoutku při nejrůznějších příležitostech.
Doplňuji:
Na Domažlicku polévají hospodyňky upečené teplé koláče zkyslou šlehačkou, ušlehanou s cukrem. Těsto pak zvláční a je velmi lahodné i několik dnů.
http://kuchyne­.dumazahrada.cz/clan­ky/vareni-a-stolovani/ceske-kolace-1-dil-dnes-peceme-z-kynuteho-testa-18701.aspx

Zdroj: http://recepty­.vareni.cz/mi­sa-zmrzlina/

Upravil/a: dědapetr

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Myslím, že bych ji vylila , než mít nějaké zažívací problémy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Pokud není zhořklá jde použít do omáček a do těsta případně můžete utlouct máslo.Jde to v plastové bandasce jen s ní třepat.Másla z toho moc není ale podmáslí bylo bezva.Kde jsou ty časy kdy se ráno zbírala smetana z bandasek než se vezla na křižovaku kde to stáčely do mlékárenské cisterny.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek