Angela2713

Zkysla mi šlehačka,celý litr.Poradte mi prosím nějaký recept…

Nejlepší odpověď
pokazdejinak

jestli jste jí skladovala při pokojové teplotě, tak dobrou chuť, máte zakysanou smetanu :) receptů spousta… třeba koprovka
jestli ovšem byla v ledničce, tak není zkyslá, ale shnilá :/

Další odpovědi
rynek878

recept Vám asi neporadím,protože tato smetana je akorát dobrát jí vylít do WC,za prvé je zhořklá,šlehat se nedá,neboť se vlastně oddělí syrovátka a to ostatní.než si zkazit nějaké jídlo,tak jí raději vyhoďte.
Doplňuji:
pozor na to,je veliký rozdíl mezi zakysanou smetanou a zkyslou šlehačkou !!!!!!!

dědapetr

Množství můžete přizpůsobit smetaně.
Ingredience

1/2 balíčkuvanikový cukr250 mlzakysaná smetana250 gměkký tvaroh100 gcukr moučka
Postup přípravy receptu

V míse rozmícháme tvaroh s kysanou smetanou, moučkovým cukrem a vanilkovým cukrem.

Vše dobře promícháme a dáme do kelímků. Zmrazíme a hotovou zmrzlinu podáváme jako sladkou pochoutku při nejrůznějších příležitostech.
Doplňuji:
Na Domažlicku polévají hospodyňky upečené teplé koláče zkyslou šlehačkou, ušlehanou s cukrem. Těsto pak zvláční a je velmi lahodné i několik dnů.
http://kuchyne­.dumazahrada.cz/clan­ky/vareni-a-stolovani/ceske-kolace-1-dil-dnes-peceme-z-kynuteho-testa-18701.aspx

Zdroj: http://recepty­.vareni.cz/mi­sa-zmrzlina/

hanulka11

Myslím, že bych ji vylila , než mít nějaké zažívací problémy.

elektrikář

Pokud není zhořklá jde použít do omáček a do těsta případně můžete utlouct máslo.Jde to v plastové bandasce jen s ní třepat.Másla z toho moc není ale podmáslí bylo bezva.Kde jsou ty časy kdy se ráno zbírala smetana z bandasek než se vezla na křižovaku kde to stáčely do mlékárenské cisterny.