Avatar uživatele
SinceX

Zkuste odpovědět na tyto otázky..

Dnes jsem měl v testu otázku (fyzika) Je těžší kilo železa nebo peří?
Já napsal, že v normálním prostředí tj. kde právě žijeme je kilo železa těžší, protože má větší hustotu než výše zmiňované peří.
Ve vakuu tj. v prostředí kde není vzduch jsou obě lehké. Měl bych to mít teoreticky správně.
Další otázka byla:
Jaké fyzikální děje se objevují v klepání koberců?
Já napsal:
Při klepání koberců je fyzikální děj setrvačnost, při ohánění pometlem se pometlo zrychlí a odevzdá práci koberce, které odevzdá prach. koberec následkem setrvační síly se pohybuje také. Pravda, ne?:)
Třetí otázka:
Proč nemůžeme na dokonale hladké podložce (ploše) chodit?
Moje odpověď:
Nemůžeme protože se neobjevuje tření. Jestliže se pořádně podíváme na asfalt uvidíme drážky, které splynou s naší obuví. Taky je to správně, ne?:)


Ale problém je, že jsem z toho dostal čtyřku, zítra to jdu obhajovat, prosím Vás, řekněte mi vaše nápady..:)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, 1popelka1, hanculka před 5039 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Takže správně zodpovězena byla pouze třetí otázka a ta čtyřka by mohla sedět.

U první je to jasné, to Ti tady bylo vysvětleno. U té druhé se jedná o předání kinetické energie, která je nárazem pometla částečně spotřebována na deformaci koberce
a částečně je předána prachu, který odletí z koberce.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mojitek

:o)
ta 1.otazka byla chytak,tzn. oboji vazi 1 kg.
Ale na druhou stranu : zrejme pocitis rozdil v hustote kdyz si pustis na nohu kilo zeleza nebo kilo peri… 😉
2.otazka – taky bych rekl,ze je to setrvacnou silou . Placacka narazi na koberec urcitou rychlosti a preda"energii" koberci.To same kdyz das nekomu na cumak tak pest ti narazi setrvacnou silou do obliceje-cili predas energii dal
3.otazka – dokonala plocha neexistuje,vzdycky je nejake treni-jde o to jak velke..cim hladsi a tvrdsi povrch tim je treni minimalnejsi.
Ale myslim ze jsi za 4 dostal kvuli te 1.otazce..

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Miroslavst

Jo kluku jedna nezbedná, tak u první otázky jsi pohořel, protože se nikdo neptal kolik v množství-objemu toho bude víc, ale v hmotnosti a to je stejné. dokonce to bude stejné i v tom vakuu bych tedy řekl.
To druhé nevím, ale zrychlení ani setrvačnost to nebude.
A u té třetí bych souhlasil, že zde není tření.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

u té druhé dost možná chtěli slyšet jen „akce a reakce“, při klepání koberce jednoduše jen předáváš kinetickou energii z jedné soustavy na jinou …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
blesk26

Ta první otázka se tady už jednou řešila, koukni na ní, dávám odkaz.

Myslím, že by těžší mělo být kilo peří :)

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/tuna-dreva-nebo-tuna-zeleza-co-je-tezsi

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
1popelka1

na fyziku tedy machr nejsem,proto píšu raději do diskuze 🙂. Já mám dojem, že železo a peří je chyták a buď váží stejně a nebo peří víc… Ale jak říkám, z fyziky znám akorát zákon přitažlivosti 😁

před 5039 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Miroslavst

Popelko jedna nezbedná!!! Kilo čehokoli je stejně těžké. Kilo pomerančů v obchodě váží stejně jako kilo soli a přeci sůl je menší než ty pomeranče-ne?

před 5039 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
blesk26

No právě, že platí Archimédův zákon (nejen pro kapaliny, ale i pro plyny), takže tím, že kilo peří má daleko větší objem, než kilo železa, je jeho hmotnost rovná kilu peří + vzduchu jeho objemu. A právě, že hmotnost vzduchu dělá ten rozdíl.

Ve vakuu by vše vážilo stejně.

Fyzice jinak nerozumím, ale takhle to tu bylo jednou vysvětlováno a přijde mi to i celkem logické.

před 5038 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek