Nikii

Zkusenosti se zastavarnou ??

Mám takový dotaz kamaradka prodala mobil v zastavárně a potřebuje vědět jestli ji přijde nějaky dopis poštou 🙂 … nemáte stím někdo zkušenosti ??

Nejlepší odpověď
tom004

A jaký dopis,by to měl být.Poděkování zástavárníka,nebo něco tak něco?

Další odpovědi
anonym

Zásadně ne! Jen by jim to zvyšovalo náklady a není to jejich starost.
Při zastavení je klient poučen do kdy si může věc zpětně vyplatit.
Po uplynutí lhůty jde věc do prodeje, leckdy za zlomek pořizovací ceny.
Je na klientovi, aby si to pohlídal, jinak má smůlu.

iceT

Prodala nebo zastavila?V tom je nepatrný rodíl.
Mám známého zastavárníka-na smlouvě je uvedeno za jakou částku a datum,do kdy je věc zastavená.Zas­tavárník věc v té lhůtě nesmí prodat,jedině po uplynutí lhůty.
Potom je taky variantou věc nabídnout do komise,ale to peníze nedostanete hned,ale až se věc prodá,to ale může trvat déle.
Datum vybrání si musíte hlídat,někteří takoví zastavárníci vaši věc prodají nebo vystaví k prodeji hned druhý den.Pokud na vybrání věci nemáte peníze,stačí v den vypršení zajít do té zastavárny a pobyt věci v zastavárně prodloužit,k tomu je určena částka,jejíž výše je určena taky přímo ve smlouvě.Výše této částky je určena dobou pobytu v zastavárně a výší půjčené částky.Oni z toho nějak vypočítávají procenta,a to je vlastně jejich výdělek.

příklad: zastavíte mobil na 14 dní za 1000 kč,abyste si ho mohla vyzvednout zaplatíte dejme tomu 1200.Při každém takovém prodlužování zaplatíte pokaždé 200 kč.Na to pozor,to by vás vaše věc taky mohla přijít na pěknej balík.

Je to skoro jako lichva.

Babsi

No jednou jsem s kamarádkou zastavovala zlatý hodinky a prstýnky, když jsme neměly peníze. A žádnej dopis ani nic podobnýho nepřišlo. Moc zkušeností s tím nemám, protože jsme chodily jen do jedné zastavárny, ale určitě to bude všude stejný.